Fuel3D طرح نهایی اسکنر دستی خود را به نمایش گذاشت

Fuel3D اولین تصاویر از طراحی نهایی اسکنر سه بعدی رنگی خود را با بیش از 325،000 دلار در طول یک مبارزات انتخاباتی موفق در Kickstarter ارائه و به فروش رساند.


Fuel3D اختراع شده در دانشگاه آکسفورد اعلام کرد این محصول اولین اسکنر سه بعدی جهان برای ترکیب دوربین های استریل از قبیل calibrated با تصویربرداری فتوتریک برای ضبط و پردازش یک مدل سه بعدی در ثانیه است. اسکنر رنگی سه بعدی به طور اولیه برای بخش تصویربرداری پزشکی طراحی شد و به اندازه یک دوربین دیجیتال معمولی کار می کرد و بعد تر این محصول با قابلیت های بیشتری به صنعت و هنر ورود کرد. روش کار به این صورت است که هنگامی که یک عکس با اسکنر Fuel3D گرفته شود، داده های تصویر خام به داده های واقعی رنگی سه بعدی در نرم افزار گنجانده شده در اسکنر Fuel3D تبدیل می شود؛ سپس فایل داده رنگی سه بعدی را می توان از هر جهت مشاهده و اصلاح نمود و به عنوان منبعی برای چاپ سه بعدی استفاده کرد.

هنگام عکس برداری توسط این محصول امکاناتی از قبیل متعادل سازی رزولیشن و کار بر روی مربع طراحی در اختیار کاربران قرار داده می شود که آنها بتوانند ساختار نمونه ی مورد نظر را به ایده ی خود نزدیک کنند.


پس از عملیات تصویر برداری، طرح نهایی در یک کادری نمایش داده می شود تا کاربران بتوانند دوربین را با موضوعی که اسکن می کنند، هماهنگ کنند، همچنین صفحه کامپیوتر متصل به اینترنت یک شبیه ساز واقعی برای نمایش را ارائه می دهد. علاوه بر این، این برنامه همچنین دارای یک برنامه کاربردی هدفمند است که شامل چراغ هایی نشانگر جهت روشنایی روی صفحه به منظور ارائه راهنمای بصری برای کاربر در هنگام ضبط است. در همین حال، چراغ های راهنما در هر یک از پنجره های ماژول با زدن فلش اطمینان حاصل می کند که دستگاه قادر است به آسانی مسیر ردیاب نوری Fuel3D را برای ضبط آسان به کار بیاندازد.

اسکنر Fuel3D تحولی در اسکنرهای سه بعدی است که بدینوسیله کاربران را قادر می سازد تا تصویر خود را نمونه برداری کنند و نهایتا با اعمال اصلاحات مورد نیاز به یک مدل سه بعدی تبدیل کرده و یا آن را در یک بازی ویدئویی قرار دهند.

کاربران می توانند جهت خرید این محصول آن را از  طریق فروشگاه Kickstarter بصورت اینترنتی درخواست کنند.


جدیدترین مقالات

پرینتر سه بعدی چیست ؟

 پرینتر سه بعدی به تولیداتی اطلاق می شود که به صورت فزاینده از داده هایی از نرم افزار های طراحی( CAD )  به شکل لایه ای قسمت های سه بعدی را تولید میکنند.اهمیت ای

مزایا و معایب پرینت سه بعدی

دانستن این امر که تکنولوژی پرینتر های سه بعدی به سرعت در حال پیشرفت است حیاتی بوده که این تکنولوژی نه تنها با مجموعه فواید جدانشدنی همراه است بلکه عقب ماندگی به خاطر روند

کاربردهای اسکن سه بعدی

 اسکن سه بعدی یکی از تکنولوژی های بسیار کارگشا در عرصه های مختلف زندگی بشر بوده است به گونه ای که پس از ورود تجهیزات اسکنر سه بعدی  به عرصه های مختلفی چون صنایع

موارد بیشتر