اختراع موتور تیتانیومی قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست با بهره گیری از تکنولوژی پرینت سه بعدی

اولین ماشین احتراق داخلی تیتانیوم چاپ سه بعدی توسط تیمی از دانشجویان نیوزلندی طراحی و رونمایی شد. تمرکز این تیم بر روی توسعه موتور احتراق داخلی تک سیلندر پرینت سه بعدی است. این دانشجویان دانشگاه کانترباری نیوزلند در یک کار تیمی یک موتور تیتانیومی بعنوان ماشین دوستدار محیط زیست طراحی و توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی چاپ کردند.
این موتور طراحی شده بر روی سوخت اتانول (ترکیبی شیمیایی که باعث ایجاد الکل میشود) تست شده و بزودی می تواند بر روی خودرو ها نصب شود. ماشینی کاملا قابل بازیافت که بصورت وکیومی با خاصیت ارتجاعی ساخته شده است.
 
موتور تیتانیوم چاپی
این خودرو که ماشین تک نفره است در سال 2017 برنده جایزه طراحی در اکوماراتن دانشگاه کانتربری شد و جایزه طراحی خودرو به دلیل استفاده از ترموپلاستیک 100 درصد قابل بازیافت را دریافت کرد. در اکوماراتن طراحان جوان از گوشه و کنار دنیا دور هم جمع می شوند تا کارآمدترین خودرو را ارائه دهند و ایده هایی درباره برآورده کردن نیازهای انرژی جهان مطرح کنند. در این مسابقه هدف رکوردهای سرعت نیست بلکه تمرکز بر بهره وری انرژی و پایداری محیط زیست است.
 بعد از آن نیز در سال 2018 در سنگاپور با موتور جدید اما همان بدنه ترموپلاستیک قبلی مسابقه داد. در این مسابقه که 8 تا 11 مارس برگزار شد بیش از 100 تیم از 20 کشور با هم رقیب بودند تا در نهایت مشخص شود کدام طرح سازگار با محیط زیست است و با تنها 1 لیتر کدام یک از ماشین ها مسافت بیشتری را طی میکنند.
هدف این تیم این است که صنعت پرینت سه بعدی را به جهان معرفی کنند و راه حل های جسورانه و مبتکرانه ای برای مشکلات محیط زیست پیدا کنند.
خودرویی که برنده جایزه طراحی با عنوان موتور تیتانیومی چاپ شده با پرینت سه بعدی در کنگره سالیانه اقتصاد محور در منطقه اقیانوسیه شده است و در ماه مارس 2018 در سنگاپور شل آسیا در سنگاپور شرکت کرد.
در این رویداد که از 8 تا 11 مارس برگزار می شود، بیش از 100 تیم از 20 کشور منطقه ی آسیا و اقیانوسیه حضور دارند تا ببینند کدام خودرو سازگار با محیط زیست با حداقل مصرف سوخت است.
رابی موری، رهبر این تیم اظهار داشت: "ما می خواهیم اثبات کنیم که بعنوان شهروندان نیوزلندی در تلاش برای ایجاد راه حل هایی خلاقانه جهت رفع مشکلات محیط زیستی این روزها هستیم و خیلی هیجان زده ایم تا مارس فرا رسد و نیوزلند را در سنگاپور شل آسیا  به دنیا نشان دهیم."
 
 
 
 
 

جدیدترین مقالات

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

اسکنر سه بعدی لیزری

 امروزه برای تبدیل یک شی از دنیای واقعی به فضای دیجیتال روش های گوناگونی مانند انواع اسکنر اعم از دستی، صنعتی، مصرفی و ...، دوربین های عکاسی و نرم افزارهای فتوگرامتر

قالب گیری تزریقی فوم

 یک عامل دمنده مانند گاز در مواد حل می شود و تزریق با افت ناگهانی فشار روبرو می شود که باعث می شود گاز در حین عملیات فومینگ خارج می شود.

موارد بیشتر