اختراع موتور تیتانیومی قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست با بهره گیری از تکنولوژی پرینت سه بعدی

گروهی از دانشجویان دانشگاه کانترباری نیوزلند در یک کار تیمی یک موتور تیتانیومی بعنوان ماشین دوستدار محیط زیست طراحی و توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی چاپ کردند.

این موتور طراحی شده بر روی سوخت اتانول (ترکیبی شیمیایی که باعث ایجاد الکل میشود) تست شده و بزودی می تواند بر روی خودرو ها نصب شود. ماشینی کاملا قابل بازیافت که بصورت وکیومی با خاصیت ارتجاعی ساخته شده است.

خودرویی که برنده جایزه طراحی با عنوان موتور تیتانیومی چاپ شده با پرینت سه بعدی در کنگره سالیانه اقتصاد محور در منطقه اقیانوسیه شده است  در ماه مارس 2018 در سنگاپور شل آسیا در سنگاپور شرکت خواهد کرد.

در این رویداد که از 8 تا 11 مارس برگزار می شود، بیش از 100 تیم از 20 کشور منطقه ی آسیا و اقیانوسیه حضور دارند تا ببینند کدام خودرو سازگار با محیط زیست با حداقل مصرف سوخت است.

رابی موری، رهبر این تیم اظهار داشت: "ما می خواهیم اثبات کنیم که بعنوان شهروندان نیوزلندی در تلاش برای ایجاد راه حل هایی خلاقانه جهت رفع مشکلات محیط زیستی این روزها هستیم و خیلی هیجان زده ایم تا مارس فرا رسد و نیوزلند را در سنگاپور شل آسیا  به دنیا نشان دهیم."


جدیدترین مقالات

پرینتر سه بعدی چیست ؟

 پرینتر سه بعدی به تولیداتی اطلاق می شود که به صورت فزاینده از داده هایی از نرم افزار های طراحی( CAD )  به شکل لایه ای قسمت های سه بعدی را تولید میکنند.اهمیت ای

مزایا و معایب پرینت سه بعدی

دانستن این امر که تکنولوژی پرینتر های سه بعدی به سرعت در حال پیشرفت است حیاتی بوده که این تکنولوژی نه تنها با مجموعه فواید جدانشدنی همراه است بلکه عقب ماندگی به خاطر روند

کاربردهای اسکن سه بعدی

 اسکن سه بعدی یکی از تکنولوژی های بسیار کارگشا در عرصه های مختلف زندگی بشر بوده است به گونه ای که پس از ورود تجهیزات اسکنر سه بعدی  به عرصه های مختلفی چون صنایع

موارد بیشتر