اسکنر Artec Ray 3D به شما اجازه می دهد که اشیاء بزرگ را با لمس یک دکمه دیجیتالی کنید

Artec 3D اخیرا اعلام کرده است که Artec Ray، یک اسکنر لیزری سه بعدی بدون هدف، مناسب برای طیف وسیعی از برنامه های کاربردی مانند مهندسی معکوس، طراحی محصول، حفظ دیجیتال سایت های تاریخی و ... است.


اسکنر Artec Ray 3D معیار سنجش زیادی برای آن است. با وجود اندازه کاملی از آن، اسکنر سه بعدی توانایی اسکن کردن اشیای بزرگ تا 110 متری دارد و دقت اسکن چند میلیمتری دارد. Artec 3D می افزاید که سیستم اسکن جدید آن "دقت" زاویه ای بالایی دارد، و جزئیات بسیار دقیقی را ارائه می دهد.

از دیدگاه کاربر Artec Ray به نظر قابل توجهی ساده است. به اندازه کافی قابل حمل است، اسکنر لیزر می تواند در محیط داخلی یا داخل محیط نصب شود (لیزر برای هر دو مناسب است) و کاربران فقط باید یک دکمه برای شروع فرایند اسکن را فشار دهند. برای تسهیل اسکن در فضای باز، Artec Ray مجهز به یک باتری داخلی با طول عمر 4 ساعته است.

همانند دیگر سیستم های اسکن Artec 3D، هر گونه اطلاعات گرفته شده با Artec Ray می تواند به طور مستقیم در نرم افزار Artec Studio پردازش شده و متعاقبا به سایر برنامه های CAD یا طراحی مانند Catia یا Geomagic Design X صادر شود.

Arteom Yukhin، رئیس و مدیرعامل Artec 3D اظهار داشت: در Artec 3D ما تبدیل به منبع مورد اعتماد و محرمانه برای تکنولوژی و نرم افزار اسکن سه بعدی دستی شده ایم. با استفاده از Artec Ray، ما اکنون قادر به ارائه یک خط کامل از راه حل های با کیفیت بالا هستیم که کاربران را قادر به اسکن سه بعدی تقریبا هر شی با دقتی، از یک اثر انگشت انسان گرفته تا یک ساختمان 10 طبقه - هر دو در داخل و خارج همانند تمام اسکنرهای سه بعدی، Artec Ray جدید اطلاعات را با استفاده از تکنولوژی بدون هدف آزاد می کند، و این امر باعث تضمین تجربه کاربر پسند می شود.


در حالی که من چند برنامه خاص برای تکنولوژی پیچیده سه بعدی اسکن را ذکر کردم، Artec 3D طیف وسیعی از کاربردهای بالقوه برای Artec Ray جدید خود را شامل می شود، از جمله مهندسی معکوس اشیاء بزرگ، جمع آوری اطلاعات مدل سازی اطلاعات ساختمانBIM ، کنترل کیفیت شغل بازرسی، طراحی محصول، صحنه های جرم اسکن و ...

به عنوان مثال Artec Ray قادر به گرفتن اسکن بسیار دقیق سه بعدی از فضاهای گسترده و اشیاء بزرگ بدون نیاز به نشانگرها و یا کمک های ردیابی برنامه های کاربردی است که عملا بی حد و حصر است.

در کل برای برنامه های عمیق اسکن، که نیاز به هر دو مقیاس بزرگ و بسیار دقیق است، Artec 3D پیشنهاد می شود.

اسکنر سه بعدی جدید در نمایشگاه صنعت پاریس 2018 ارائه شد.


جدیدترین مقالات

پرینتر سه بعدی چیست ؟

 پرینتر سه بعدی به تولیداتی اطلاق می شود که به صورت فزاینده از داده هایی از نرم افزار های طراحی( CAD )  به شکل لایه ای قسمت های سه بعدی را تولید میکنند.اهمیت ای

مزایا و معایب پرینت سه بعدی

دانستن این امر که تکنولوژی پرینتر های سه بعدی به سرعت در حال پیشرفت است حیاتی بوده که این تکنولوژی نه تنها با مجموعه فواید جدانشدنی همراه است بلکه عقب ماندگی به خاطر روند

کاربردهای اسکن سه بعدی

 اسکن سه بعدی یکی از تکنولوژی های بسیار کارگشا در عرصه های مختلف زندگی بشر بوده است به گونه ای که پس از ورود تجهیزات اسکنر سه بعدی  به عرصه های مختلفی چون صنایع

موارد بیشتر