آینده چاپ سه بعدی تکامل یافته

 آینده FDM ( چاپ سه بعدی تکامل یافته است)

 
چاپگرهای 3D ، اشیاء فیزیکی از فایل های دیجیتال ایجاد می کنند که این اشیا از پودر فلز، رزین، پلاستیک و حتی بتن ساخته میشوند. هر خانواده از فن آوری چاپ 3D دارای جوانب مثبت و منفی است و هر کدام به شیوه خود به صنعت کمک می کند.
 
از FDM تا SLA به SLS، هر تکنولوژی چاپ دارای تمرکز منحصر به فرد خود است.
 
پرینتر 3D به اپراتورهای خود اجازه می دهد تا همه چیز از قطعات موتور جت با استفاده از SLS، به پروکسی های فیلم با استفاده از SLA، تا آزمایش های طراحی مهندسی با استفاده از FDM  را تولید کنند که برای چندین دهه چاپ 3D در برنامه های کاربردی صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است، اما تنها در چند سال گذشته قابلیت دسترسی بیشتر و محبوبیت بیشتری برای کاربران پیدا کرده است.

FDM به پنج دلیل عمده تبدیل به برترین تکنولوژی شده است:

اندازه فیزیکی 

 اکثر چاپگرهای FDM به اندازه کافی کوچک هستند تا بتوانند بر روی یک میزتحریر قرار بگیرند، چاپگرهای FDM خیلی شبیه چاپگرهای 2 بعدی هستند که اکنون می توانیم در بسیاری از خانه ها در سراسر جهان پیدا کنیم. خانواده های فن آوری های دیگر مانند اتصال پودری، PolyJet Stratasys  و SLS نیاز به مقدار زیادی از فضا - گاهی اوقات حتی کل یک اتاق دارند.

سادگی چاپگر FDM 

پیچیدگی کمتر در فرآیند تولید به این معنی است که هزینه ثابت فرایندهای تولید در ان پایین است، به این معنی که تولیدکنندگان بیشتری می توانند واحد های مقرون به صرفه تر را باحجم بیشتری تولید کنند. پردازش های مونتاژ برای پرینترهای سه بعدی استفاده کننده از فناوری هایی مانند Sintering Laser Sintering، PolyJet یا Electron Beam Melting سخت تر است، زیرا این فرایندها پیچیده تر هستند و نیاز به سرمایه گذاری های قابل توجه از پیش تعیین شده دارند. نرخ کاهش هزینه ی چاپگرهای FDM 3D باید از سایر فناوری ها فراتر رود.

انقضای ثبت اختراعات کلیدی

ثبت اختراع اصلی فن آوری FDM برای اولین بار در سال 1989 ثبت شده و در سال 2009 منقضی شده است. در همان سال، قیمت برخی از چاپگرهای FDM از 10،000 تا کمتر از 1000 دلار کاهش یافت. این یک عامل بزرگ است که به رشد صنعت چاپ 3D در بخش FDM کمک کرده است؛ این انقضا درهای شرکت های ثالث را برای تجدید ساختن این فناوری باز کرد که رقابت را افزایش ، قیمت ها را کاهش و تولید FDM را رونق بخشید.

هزینه کم مواد مصرفی 

هزینه مواد مصرفی در چاپ FDM 3D ، که بیشتر شامل PLA و ABS رشته های پلاستیکی است، بسیار ارزان تر از مواد مصرفی دیگر چاپگر های خانواده چاپ سه بعدی است.  

 سادگی  کار

جریان کاری برای استفاده از چاپگرهای FDM خیلی ساده تر و امن تر از سایر تکنولوژی های CEL است. (یک سازنده چاپگر) فضای مورد نیاز و تکنولوژی FDM در مقابل SLA را در این مقاله مقایسه می کند. و در حالی که CEL احتمالا جهت دار است( طراحی، ساخت و فروش پرینتر محبوب CELL Robox 3D از تکنولوژی FDM استفاده می کنند) نقطه نظراتشان معتبر است. SLA می تواند جزئیات و دقت بیشتری را ارائه دهد، اما FDM امن تر، ارزان تر و ساده تر است. اما گذشته تکنولوژی به اندازه آینده آن مهم نیست.

ما معتقدیم که FDM به سرعت پیشرفت خود را ادامه خواهد داد و همچنان در صنعت چاپ 3D دسکتاپ رشد می کند بر اساس دو دلیل: قابلیت های مربط به مواد و پتانسیلهای آینده.
 

توانایی های مواد

 این سادگی FDM مزایای منحصر به فردی را نسبت به بیشتر تکنولوژی های چاپ 3D  برای آن به ارمغان می آورد. FDM از مواد واقعی به عنوان پلیمرهای فتوولتائیک استفاده می کند (پلیمری که باید توسط نور UV مورد استفاده قرار گیرد و در SLA استفاده میشود) پتانسیل برای مواد جدید FDM بیشتر است، زیرا فن آوریهای دیگر محدود به موادی است که باید از طریق UV بهبود پیدا کنند. حتی امروزه، شما می توانید فیبر کربن، تزریق الکتریکی، مغناطیسی، پرکننده چوب، فلز آلومینیوم، چوب پنبه، انعطاف پذیر و دیگر مواد FDM را با آن استفاده کنید - و بازار فروش آن هنوز تازه و پر رونق است.
 

پتانسیل آینده 

هنگامی که اولین دستگاه FDM دسکتاپ معرفی شد، آنها به صورت کیت ساخته شده از چوب فروخته می شد و شاید در هر 4 اشیاء که در تلاش برای ایجاد آن بود، تولید یکی انجام میشد. ساختن چاپگرهای مقرون به صرفه ای که بتوانند فشار را در کسری از میلیمتر را تحمل کنند، کار ساده ای نیست و تولید کنندگان چاپگر 3D طی هفت سال گذشته راه زیادی را طی کرده اند. با این حال، هنگامی که پرینترهای امروز را ارزیابی می کنید، هنوز هم برای بهبود جای بسیاری دارند.
 
آینده دستگاه های FDM را با مواد جدید، ردیابی مواد، سیستم های بازخورد با حلقه بسته، سنسورهای بسیار ارزان تر، چاپ مولتی متریال ، راه های پیشرفته، تمیز کردن خودکار اتوماتیک و چاپ رنگ، در نظر بگیرید.
 
هر یک از این پیشرفتها و بسیاری موارد دیگر، چاپگرهای FDM 3D را قادر به ارائه موارد استفاده جدید و باز کردن درب به سمت مشتریان جدید می کند. هر گامی به سوی گسترش دامنه ی اشیاء ای که کاربران می توانند بسازند، ارزش چاپ FDM را افزایش داده وآن را به سمت استاندارد صنعتی سوق میدهد.
در نهایت، مردم چیزهای مفید را می خواهند. چاپ سه بعدی برای تبدیل شدن به یک جریان اصلی، باید بتواند به مردم کمک کند تا محصولاتی تولید کنند که برایشان مفید و ارزشمند است. اگر فن آوری FDM همچنان در سرعت فعلی خود پیشرفت کند، توانایی و کاربرد آن تقریبا بی حد و حصر است. محبوبیت گسترده دستگاه های پیشرفته FDM که می توانند مواد در رنگهای مختلف ، انعطاف پذیری متفاوت و حتی محلول را ترکیب کنند ، توانایی ایجاد محصولات نهایی در خانه های ما را به نمایش می گذارد.
 

انقلاب صنعتی دوم

چاپ مولتی متریال بر روی دستگاه های دسکتاپ یکی از نیروهای محرکه ای است که مردم آن را انقلاب صنعتی دوم می نامند. پیشرفت های مواد و چاپ چند ماده ای باعث خواهد شد که پرینترهای 3D بتوانند محصولات نهایی سازگار و مناسبی را ایجاد کنند.
 
ما گسترش در انواع اشیاء، محدوده صنایع و کاربردهای متنوعی که در آن از چاپ 3D استفاده می شود را خواهیم دید.
و فکر میکنیم که این بسیار خوب و هیجان انگیز است.
 

جدیدترین مقالات

ماشین سنگ زنی CNC

 از ابتدای روش سنگ زنی، امکاناتی برای انجام کوتاه تر و با کیفیت تر این فرایند وجود داشته است، اما فوق مدرن ترین روش، ماشین های سنگ زنی CNC هستند.

استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت سمعک سفارشی

یک برنامه آزمایشی در اردن برای کمک به بیماران کم شنوا راه اندازی شد که در آن به کمک اسکنر و پرینتر سه بعدی سمعک های سفارشی برای هر بیمار ساخته می شود.

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

موارد بیشتر