اسکنر رنگی 3D MARS Bio-Imaging می تواند تکنولوژی اشعه ایکس را متحول کند

 

آخرین پیشرفت ها در زمینه تکنولوژی اسکن سه بعدی می تواند به اهمیت آینده مراقبت های بهداشتی کمک کند. این پیشرفت ها توسط محققان در نیوزیلند انجام شده است که در حال ساخت اسکنری هستند که به طور خاص برای تصویربرداری بیولوژیکی طراحی شده است. گروهی از محققان در یک برنامه مشترک به نام MARS در حال توسعه یک اسکنر طیفی مولکولی قادر به تولید تصاویر رنگی از اشیاء درون بدن، از جمله استخوان و بافت نرم است.پروفسور آنتونی باتلر از دانشگاه کانتربری می گوید: این تکنولوژی تصویربرداری از لحاظ تلسکوپ های مولکولی واقعا جدیدترین نوآوری تصویربرداری پزشکی است و این تصاویر سه بعدی پزشکان را با اطلاعاتی که در حال حاضر در
CT، MRI یا PET اسکن نیست، ارائه می دهد. قابلیت این اسکنر تشخیص و نظارت بیشتر بر بسیاری از بیماری ها را امکان پذیر می سازد و به نتایج بهتر برای بیماران به ویژه در پیشگیری از سکته مغزی، جایگزینی مشترک و مدیریت سرطان کمک می کند.
دانشگاه کانتربری با شرکت Otago در این پروژه همراه با شرکت فناوری MARS Bio-Imaging همکاری می کند. محوطه دانشگاه Christchurch University of Otago محل آزمایشهای اثبات اولیه برای اسکنر سه بعدی بود که در درجه اول توسط محققان کانتربری انجام گرفت. MARS Bio-Imaging در سال 2007 بنا نهاده شده است، در حال حاضر شهرت خود را در دنیای اسکن سه بعدی ایجاد کرده است و مسئول بازاریابی و فروش اسکنرهای MARS جدید خواهد بود.اسکنر سه بعدی به طرق مختلف از یک سیستم استاندارد مبتنی بر اشعه ایکس شبیه است، اما رزولیشن مکانی بسیار خوبی را نیز به همراه تصویربرداری رنگ ارائه می دهد.
MARS این حرکت را از اسکن سیاه و سفید به رنگ سه بعدی به عنوان قابل مقایسه با تغییر از سیاه و سفید به عکاسی رنگی در نظر اهمیت است.

اسکنر از دو آشکارساز Medpix3 استفاده می کند که به سنسورهای Z با سرعت 110 میکرون با 8 ظرف انرژی در هر پیکسل و 2 مگابایت فریم بر ثانیه پیوند دارند. اینها قادر به تشخیص تراکم و تنوع اتمی در یک نمونه هستند. چگالی روشنایی تصویر را تعیین می کند و ساختار اتمی (مواد اساسی که نمونه ساخته شده است) رنگ را تعیین می کند. منبع اشعه ایکس برای اسکنر 1 عدد 20 کیلو وات، منبع اشعه ایکس 350 مگا به همراه اسکن اسپیلستی است.

این پروژه با کمک مالی 12 میلیون دلاری از وزارت تجارت، نوآوری و اشتغال نیوزلند (MBIE) پشتیبانی شد و این جایزه را برای برتری تحقیقاتی اعطا کرد. مرکز تحقیقاتی MedTech همچنین با توسعه فعالیت داشت و غول تکنولوژی GE Healthcare CT Scanner را برای استفاده در مراحل اولیه تحقیق ارائه داد.پیاده سازی اسکنر
MARS 3D جدید باید روش های جراحی و تشخیص پزشکی را متحول کند، اسکن های با رزولوشن بالا را بسیار سریع تر و با دوزهای بسیار پایین تر از سیستم های مشابه مقایسه می کند. برنامه های کاربردی بالقوه در سایر صنایع مانند امنیت مرزی، جنگلداری، کشاورزی و معدن نیز وجود دارد.
طبق گفته پدر و پدربزرگ باتلر و همکارانش، استاد فیزیک باتلر، مدیر اجرایی MARS Bio-Imaging، پیش بینی شده است که مدت زمان انتظار برای تکنولوژی پزشکی طولانی باشد، اما انتظار می رود ارزش داشته باشد. انتظار میرود که اسکنرهای MARS 3D در بازار به بازار برسند، انتظار می رود که بیش از 50 میلیون دلار در سال به اقتصاد نیوزیلند اضافه شوند.


جدیدترین مقالات

ماشین سنگ زنی CNC

 از ابتدای روش سنگ زنی، امکاناتی برای انجام کوتاه تر و با کیفیت تر این فرایند وجود داشته است، اما فوق مدرن ترین روش، ماشین های سنگ زنی CNC هستند.

استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت سمعک سفارشی

یک برنامه آزمایشی در اردن برای کمک به بیماران کم شنوا راه اندازی شد که در آن به کمک اسکنر و پرینتر سه بعدی سمعک های سفارشی برای هر بیمار ساخته می شود.

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

موارد بیشتر