بهترین اسکنرهای سه بعدی ارزان قیمت 2020


در اواخر دهه 1970 فناوری اسکنرهای لیزری با روش مثلث بندی لیزر و قابلیت اسکن سه بعدی، زمینه را برای پیشرفت های جدید فراهم کرد. این ابزار در ابتدا برای کاربرد های صنعتی در نظر گرفته می شود اما با گذشت زمان تکامل یافته و برای اکثر کارها استفاده می شود.
امروزه دو فناوری اصلی برای اسکن سه بعدی اجسام وجود دارد: فناوری نور ساختاریافته و مثلث ساز لیزری، که به دو صورت دستگاه دستی و رومیزی وجود دارد.
 3d scanner 1.0 A from XYZprinting
XYZprinting دو نوع اسکنر A 1.0 و 2.0را در محدوده خود ارائه می دهد. مدل A 1.0 یک اسکنر تایوانی است که چهار حالت اسکن دارد و از فناوری نور ساخت یافته استفاده می کند و می تواند اسکنی با محدوده 60*60*30 سانتی متر، 80*50*80 سانتی متر و 100*100*200 سانتی متر انجام دهد.
وضوح اسکن بین 1.0 تا 2.5 میلی متر است و همراه این اسکنر یک نرم افزار ویرایش اسکن نیز ارائه می شود. قیمت شروع این دستگاه 229 دلار است.
3D SCANNER
Sense2  از سیستم های سه بعدی
این فناوری یک راه حل اسکن سه بعدی از اشیا کوچک و متوسط است.  Sense2 از فناوری نورساخت یافته استفاده می کند و دو حسگر دارد. یکی از حسگرها برای گرفتن اندازه جسم و دیگری برای رنگ جسم تعبیه شده است و دارای رزولوشن 1920*1080 پیکسل است. این اسکنر قیمتی در حدود 499 دلار دارد.
Structure Sensor from Occipital
این اسکنر با تلفن همراه شما کار می کند، به این صورت که حتما باید یک IPad داشته باشید و Structue Sensore  را که وزنی معادل 65 گرم دارد را روی آن قرار می دهید و برنامه Skanect Pro  را دانلود کنید و بعد از آن اسکنر بلافاصله آماده کار کردن است. دامنه اسکن این نوع اسکنر 0.3 تا 5 متر است و قیمت آن 527 دلار. از ویژگی های دیگر این دستگاه نقشه برداری داخلی و بازی با واقعیت مجازی می باشد.
3dscanning
Sol 3D S canner from Scan Dimension
دستگاه Sol  3D Scanner توسط شرکت دانمارکی Scan Dimension  ساخته شده است. این نوع اسکنر یک راه حل ترکیبی است به این صورت که از ترکیب فناوری لیزر و نور استفاده می کند. رزولوشن این اسکنر 0.1 میلی متر است. فرآیند اسکن به طور خودکار می باشد و کاربر بین نمای دور و نزدیک یکی را انتخاب می کند. اسکنر سه بعدی Sol با قیمت 699 دلار به فروش می رسد.
3dscanner
V2 from Matter & Form
این اسکنر، یک اسکنر رومیزی است که توسط نرم افزار MFStudio طراحی شده است. عملکرد این دستگاه توسط لیزر انجام می شود و دقتی در حدود 0.1 میلی متر دارد. این اسکنر قادر به اسکن اجسامی با حداکثر ارتفاع 25 سانتی متر و قطر 18 سانتی متر می باشد. قیمت آن 750 دلار است که نسبت به دقت بالای آن واقعا چشم گیر است.
3dscan
EINSCAN-SE from Shining 3D
EINSCAN-SE  یک اسکنر چینی است که در مدت زمان کوتاهی کار اسکن را انجام می دهد. این اسکنر با داشتن دوربین 1.3 پیکسلی می تواند رنگ ها و سطوح شی را ضبط کند. هر اسکن حدود 8 ثانیه و برای اسکن کامل 360 درجه ای 2 دقیقه زمان لازم است. قیمت این دستگاه 1399 دلار است.
3dscanning
RangVisin Smart
RangVisin Smart یک اسکنر روسی مبتنی بر نور ساخت یافته است.دقت آن حدود 0.1 میلی و سرعت اسکن آن 4 تا 12 ثانیه می باشد. این دستگاه توان اسکن قطعاتی بین 4 سانتی متر تا 1 متر دارد و می توان قطعاتی با وزن 1.25 کیلوگرم را تحمل کند.
این دستگاه مجهز به دوربین و فوکس خودکار است که کالیبراسیون آن را آسان می کند. این اسکنر برای پروژه های فرهنگی مانند مرمت و نگهداری آثار باستانی، نمونه سازی سریع وآموزشی مناسب است. قیمت این اسکنر 2750 دلار می باشد.
اسکن سه بعدی
SLS Pro S3 from HP
SLS Pro S3 یک غول آمریکایی ساخته شرکت HP و یک اسکنر حرفه ای مبتنی بر نور ساخت یافته است. رزولوشن این اسکنر 0.05 میلی متر است و اسکن های 360 درجه را در چند ثانیه انجام می دهد.
این اسکنر شامل دوربین های کاملا HD، پایه های فلزی قابل تنظیم و سه پایه است و قیمتی در حدود 3995 دلار دارد.
اسکنر سه بعدی
IReal 2E from ScanTech
این اسکنر یک اسکنر دستی حرفه ای و رنگی است که شرکت ScanTech سازنده آن بوده است. IReal 2E برای اشیا متوسط و بزرگ و اسکن بدن انسان طراحی شده است.
این اسکنر از نور مادون قرمز استفاده می کند و بدون اتصال نشانگرها می تواند بافت سریع و هندسه را به دست آورد.
اسکن
Eva Lite from Artec 3D
شرکت Artec3D ارزانترین اسکنر سه بعدی خود را با نام Eva Liteارائه می دهد. این اسکنر، یک اسکنر سه بعدی حرفه ای است که در زمینه دیجیتال سازی هندسه های پیچیده مانند بدن انسان تخصص دارد و در زمینه پزشکی با استقبال زیادی روبرو شده است.
این اسکنر بر مبنای نور ساخت یافته است ولی توانایی ضبط رنگ و بافت را ندارد. دارای دقت 0.5 میلی متر است و قیمت آن 9800 دلار است.
اسکنر سه بعدی
 
 
 
 

جدیدترین مقالات

ماشین سنگ زنی CNC

 از ابتدای روش سنگ زنی، امکاناتی برای انجام کوتاه تر و با کیفیت تر این فرایند وجود داشته است، اما فوق مدرن ترین روش، ماشین های سنگ زنی CNC هستند.

استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت سمعک سفارشی

یک برنامه آزمایشی در اردن برای کمک به بیماران کم شنوا راه اندازی شد که در آن به کمک اسکنر و پرینتر سه بعدی سمعک های سفارشی برای هر بیمار ساخته می شود.

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

موارد بیشتر