تکنولوژی واترجت

آب با فرسایش می تواند اشکال جدیدی ایجاد کند. تکنولوژی واترجت از این اصل برای برش استفاده می کند و زمان را با افزایش فشار آب کاهش می دهد. امروزه به قدری این فناوری پیشرفت کرده است که سیستم های چند هد و 5 محوره در حال کار هستند و امکان برش روی اجزای سه بعدی را فراهم می کند. در برخی موارد فشار برش تا 6000 بار افزایش می یابد، که از نظر اقتصادی بسیار کارآمد است.
waterjet technology

با تکنولوژی واتر جت تقریبا هر نوع ماده ای مانند فولاد، کامپوزیت، شیشه، سرامیک، سنگ، لاستیک و ... قابل برش است.

کاربردهای واترجت

واترجت در هوافضا، کشاورزی، خودرو، صنعت ساختمان، صنایع غذایی، تجهیزات آزمایشگاهی، پزشکی و ... کاربرد دارد.

در ادامه برخی از آنها را بررسی می کنیم:

صنایع غذایی

این نوع برش با آب خالص، آخرین فرآیند تولید برای برش طیف وسیعی از غذاها مانند گوشت، ماهی، مرغ، غذاهای منجمد، کیک، آب نبات و یا پیتزا می باشد.

استفاده از تکنولوژی واترجت در صنایع غذایی تضمین کننده یک محیط بهداشتی به دلیل نبودن تیغه فلزی یا برش با فلز می باشد و هیچ آلودگی از ابزار به غذا و یا غذا به غذا وجود ندارد. همچنین به دلیل اینکه از هیچ تیغه ای استفاده نمی شود نیازی به تعویض یا تند کردن تیغه ها نیست و یا اینکه خطر بریدن دست به وسیله تیغه نیز وجود ندارد.

waterjet

صنعت هوا فضا

برش واترجت ساینده در صنعت هوافضا استفاده می شود و به دلیل اینکه می تواند آلومینیوم، فولاد، تیتانیوم، برنج و کامپوزیت های مختلف را به طور یکسان برش دهد، کاربردهای بسیاری دارد. این فناوری امکان برش دقیق بدنه هواپیما، تیغه های دوار، بخش های بال و دم را فراهم می کند.

مزایای استفاده از این تکنولوژی در هوافضا عبارتند از:

  • هیچ سوراخ و لبه تیز و خشنی ایجاد نمی شود.
  • مناطق تحت تاثیر گرما وجود ندارد.
  • به دلیل برش سریع تر، افزایش بهره وری وجود دارد.
  • ضایعات کمتر مواد

واترجت

صنعت اتومبیل سازی

از این تکنولوژی به دلیل تطبیق بالا و اینکه قادر به برش اکثر مواد مانند آلومینیوم، فولاد، پانل های در و فرش و انواع کامپوزیت هاست، برای فضای داخلی خودرو استفاده می شود.

این روش به دلیل اینکه بدون فشار مکانیکی بر روی سطح، برش را خیلی سریع انجام می دهد مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

صنعت پزشکی

وقتی صحبت از ساخت ایمپلنت ها و ابزارهای دقیق پزشکی و همچنین ابزارهای حساس جراحی می شود، دقت و کیفیت حرف اول را می زند. واترجت به دلیل دقت زیادی که در هنگام برش دارد، دقت و کیفیت را تضمین می کند.

به دلیل اینکه در واتر جت هیچ منطقه ای تحت تاثیر گرما قرار نمی گیرد، خواص ذاتی مواد از بین نمی رود و مواد سمی و خطرناک نیز در حین برش ایجاد نمی کند.

واتر جت

شیشه

واترجت ساینده قادر به برش انواع مختلفی از شیشه های استاندارد، شیشه های چند لایه، شیشه های ضدگلوله، پلکسی گلاس، لنزها، آینه ها، قطعات لیزری نوری، وسایل شیشه ای برای صنعت الکترونیک و پزشکی، زیورآلات شیشه ای، منبت برای رومیزی و ... می باشد.

از فناوری واترجت به دلیل اینکه لبه های خشن ایجاد نمی کند و ضایعات بسیار کمی دارد، در صنعت شیشه گری استفاده می شود.

water jet

سنگ و کاشی

واترجت ساینده شما را قادر به برش انواع سنگ ها، کاشی ها، گرانیت، سنگ آهک، تخته سنگ، سنگ مرمر می کند.

با استفاده از این روش می توانید الگوهای هنری ودقیق را بدون نیاز به عوض کردن و یا تراشیدن تیغه و خیلی سریع انجام دهید، بدون اینکه تغییر شکل و تغییر رنگی در سنگ ایجاد شود.

 

 

 


جدیدترین مقالات

طراحی قالب تزریق با روش پرینت سه بعدی

یکی از اصلی ترین راه ها برای گسترش ظرفیت چاپ سه بعدی، یادگیری نحوه ی چاپ قالب های سه بعدی است.

پرینت سه بعدی اسکلت دایناسور T-Rex

با پیشرفت تکنولوژی و پیدا شدن قطعات دایناسور T-Rex محققان موفق به چاپ سه بعدی اسکلت این دایناسور شده اند.

تکنولوژی واترجت

در واتر جت قطعات کار،  با یک جت آب فشار بالا از یکدیگر جدا می شوند و برای این کار از آب تصفیه شده مخصوص و یا از ماده ساینده استفاده می شود.Normal0falsefalsefalseEN-U

موارد بیشتر