پرینت سه بعدی اسکلت دایناسور T-Rex

اسکلت فسیل شده واقعی یک T-Rex ممکن است حدود 65 میلیون سال قدمت داشته باشد، اما جالب است که بدانید چاپ این ماکت 5 فوتی چیزی در حدود 140 ساعت طول کشیده است. مدل اصلی برای پرینت را می توانید ازThingiverse به صورت رایگان دانلود کنید.
این ماکت در واقع به صورت پوسته و توخالی چاپ شده است و فقط در چند قسمت لگن و پاها که نیاز به مقاومت برای میله های نگهدارنده می باشد، نیاز به 10 درصد پرکردن قطعه وجود دارد.
 PLAیک ماده ایده آل برای چاپ این اسکلت می باشد. همچنین باید دمای نازل را در حدود 10 درجه سانتی گراد کاهش دهید تا مشکلی در هنگام چاپ به وجود نیاید.
 
قطعات اسکلت به صورت جداگانه چاپ می شوند و کل اسکلت با استفاده از چسب به یکدیگر وصل می شود و توسط یک میله به پایه سوار می شود. به همین دلیل اسکلت باید کاملا سبک باشد. برای چاپ قسمت بالای مفصل ران ممکن است کمی به مشکل برخورد کنیم زیرا این قسمت کاملا بلند است. برای حل این مشکل باید قسمت بالای آن را قطع کرد و از این قسمت برای اتصال به پایه استفاده کرد.
 
برای دستیابی به یک سطح صاف و خوب، از یک کاغذ سمباده استفاده می شود. باید سمباده را به صورت مرطوب استفاده کنید تا PLA بیش از حد گرم نشود و تغییر شکل ندهد و همچنین با مرطوب شدن کاغذ سمباده میزان گرد و غبار نیز کاهش می یابد.
در صورت هرگونه نقصی از بتونه اپوکسی استفاده می شود به دلیل اینکه به دست نمی چسبد و می توان اکثر عیب ها را برطرف کرد. بعد  از سمباده زدن و برطرف کردن عیوب، نوبت به رنگ آمیزی می رسد و با یک اسپری اکرلیک شفاف، رنگ را کاملا ثابت و درخشان می شود.
 

جدیدترین مقالات

استفاده از چاپ سه بعدی یخی برای ایجاد رگ های خونی کوچک

 این فرآیند در دانشگاه کارنگی ملون و تحت نظارت پروفسور Burak Ozdoganlar و Philip LeDuc انجام می شود و روشی برای ساخت عروق خونی مصنوعی است که به صورت یخ سه بعدی ایجاد

CMM چیست؟

 دستگاه های اندازه گیری مختصات یا CMM می توانند ارتفاع، عرض و عمق یک قطعه را با کمک فناوری پردازش مختصات به دست آورند.

بررسی تفاوت ها وشباهت های ABS و PETG

 در این بخش قصد داریم تا فیلامنت های ABS و PETG را از نظر خواص مکانیکی و حرارتی، قابلیت های چاپ و ... بررسی کنیم و به تفاوت ها و شباهت های آن ها پی ببریم. ABS برای چ

موارد بیشتر