چاپ سه بعدی جایزه مسابقه یوروویژن

مسابقه آواز یوروویژن یک مسابقه سالانه است که در آن هنرمندان مختلفی از کشورهای عضو اتحادیه پخش کننده اروپا حضور دارند.
امسال در هلند یک جایزه ویژه و غول پیکر با ارتفاع 4 متر، توسط پرینتر سه بعدی و با  PET بازیافتی در یکی از مکان های اصلی روتردام ساخته شده است.
هدف از این کار استفاده اقتصادی با استفاده مجدد از زباله و تبدیل آن به موادی مفید و قابل استفاده است. روتردام با شعار "رو به آینده" در راه رسیدن به جامعه ای بدون زباله است و حدود 90 درصد از پسماند این شهر دایره ای است و بازیافت می شود و دوباره به چرخه مصرف باز می گردد. آنها از طریق این جام چاپ شده سه بعدی قصد نشان دادن شعار شهرشان را داشتند و اینکه به مسابقه دهندگان، بینندگان و ساکنان شهر نشان دهند روتردام مسئولیت خود را انجام می دهد و به عنوان الگویی برای دنیا قرار می گیرد.
 
جام چاپی یوروویژن
برای ساخت این جایزه، یک ماده بازیافتی مبتنی بر PET ساخته شد و با مواد جدیدی که شرکت Royal3D به دست آورد، می توان مدل های جدید چاپ سه بعدی قابل بازیافت ایجاد کرد. حتی اگر در حین پرینت سه بعدی عملیات متوقف و مدل چاپی خراب شود می توان آن را بازیافت کرد و دوباره به مواد اولیه چاپی تبدیل کرد.
مامورین شرکت Royal 3D توسط قایق در بستر آبهای روتردام حرکت می کردند و زباله های PET را از سطح آب جمع آوری می کردند و با تبدیل آن به مواد چاپی جدید، آنها را دوباره استفاده می کردند.
 
قایق جمع آوری زباله PET
این جایزه بازیافتی با چاپگر CFAM 3D ساخته شده است که در طول فرآیند چاپ به طور مداوم فیبر را به مواد چاپی اضافه می کند و در نتیجه قطعات پرینت شده با دوام تر و سفت و سخت تر می شوند.
 
چاپ سه بعدی جایزه یوروویژن

آینده جام

پس از پایان مسابقه آواز یوروویژن، این جایزه ارزشمند به حراج گذاشته می شود و درآمد حاصل از آن به شرکت RanMarine که  شرکتی در روتردام است و تخصص آن از بین بردن پلاستیک و مواد زائد برای بهبود حیات اقیانوس ها و آبراه های زمین است، اختصاص داده می شود. تمرکز RanMarine بر حذف پلاستیک و زباله از کانال های آبی قبل از ورود به اقیانوس است.
روتردام
 

جدیدترین مقالات

ماشین سنگ زنی CNC

 از ابتدای روش سنگ زنی، امکاناتی برای انجام کوتاه تر و با کیفیت تر این فرایند وجود داشته است، اما فوق مدرن ترین روش، ماشین های سنگ زنی CNC هستند.

استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت سمعک سفارشی

یک برنامه آزمایشی در اردن برای کمک به بیماران کم شنوا راه اندازی شد که در آن به کمک اسکنر و پرینتر سه بعدی سمعک های سفارشی برای هر بیمار ساخته می شود.

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

موارد بیشتر