پرینتر سه بعدی به کمک مادران نابینا می آید

 سال ها پیش زوجی نابینای برزیلی به نام های آناپائولا و آلوارو دارای فرزند شدند ولی همیشه در حسرت دیدن جنین خود در مانیتور سونوگرافی بودند.
دکتر ورنر آرزوی آنها را محقق کرد و از یک چاپگر سه بعدی برای ساختن مدلی واقعی از تصاویر به دست آمده در سونوگرافی استفاده کرد. دکتر ورنر توانست از طریق تکنولوژی پرینت سه بعدی تجربه بارداری برای زنان مبتلا به نقص بینایی را افزایش دهد و به آنها این امکان را بدهد تا جنین خود را از طریق حس لامسه ببیند و درک کند. سونوگرافی یکی از شگفت انگیزترین جنبه های بارداری است که این مادر توانسته از طریق حس لامسه آن را درک کند.
مادر نابینا و پرینتر سه بعدی
دکتر ورنر ترتیبی اثر داد تا این زوج نابینا هر ماه روند رشد جنینشان را پیگیری کنند و حتی آن را در آغوش بگیرند و لذت تکامل جنینشان را بچشند.
دکتر ورنر

زمانیکه که اولین مدل از جنین خود را دریافت کردند با خط بریل در بالای آن نوشته شده بود من پسرت هستم.
 
dr,verner
دکتر ورنر اظهار کرد ایده چاپ سه بعدی نوزاد در بازدید از موزه ملی ریو به ذهنش رسیده است. در این موزه دستگاهی برای دیجیتالی کردن آثار باستانی مصر باستان وجود داشته است که همین امر دکتر ورنر را به فکر چاپ مدل های جنینی انداخته است .
پدر و مادر این نوزاد بیان می کنند وقتی مدل چاپ شده جنینی را در بغل گرفتم متوجه شباهت زیاد آن به خودشان شده اند و این بهترین هدیه ای بوده است که تاکنون دریافت کرده اند. آنها با لمس و بغل کردن مدل های بعدی متوجه رشد و تکامل جنین خود می شدند و از این که توانسته بودند با فرزند خود ارتباط برقرار کنند بسیار خوشحال بودند.
مادر نابینا
علاوه بر این بزشکان می توانند از پرینتر سه بعدی برای کمک به والدین برای درک بهتر نقایص مادرزادی مانند شکاف لب، اندام های غیر طبیعی، نقایص دیواره شکم و ... استفاده کنند و برای برنامه ریزی برای جراحی چنین نقایصی اقدام کنند.

جدیدترین مقالات

اسکنرهای اثرانگشت

 انواع مختلفی از اسکنرهای اثرانگشت در بسیاری از بهترین گوشی های اندرویدی وجود دارد. در اینجا اسکنر اولتراسونیک و نوری را مورد مقایسه قرار می دهیم.

اسکن سه بعدی نوری

 مدل سازی سه بعدی همیشه کاری وقت گیر و سختی بوده است، اما با توسعه فناوری سه بعدی و با کمک اسکنرها در زمان کوتاه می توان اطلاعات را با جزئیات زیاد وارد کامپیوتر کرد.

استفاده از چاپ سه بعدی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی در بازاریابی

 تکنولوژی پرینت سه بعدی کاربردهای زیادی دارد و شرکت های معتبری مانند کوکاکولا، مک دونالد، دیور، فولکس و ... از پرینت سه بعدی برای تبلیغات استفاده می کنند.

موارد بیشتر