طراحی صنعتی

   طراحی صنعتی شاخه ای از مهندسی است که شامل کشف چگونگی ساخت یا انجام هرچه بهتر کارها می شود. دغدغه مهندسان این رشته کاهش هزینه های تولید، بهبود کارایی و کیفیت محصولات و خدمات، تضمین سلامتی و حفاظت از محیط زیست است.
طراحی صنعتی اولین بار در سال 1919 توسط جوزف کلود استفاده شد. اما برخی بر این باورند که این رشته از دهه های قبل نیز استفاده می شده است.
طراحان صنعتی از علم، ریاضیات و روش های مهندسی برای یکپارچگی سیستم و ارائه راه حل برای عملیات پیچیده استفاده می کند.
طراحان صنعتی در تمامی مراحل تولید نقش دارند. آنها ممکن است طرحی را از پایه بررسی و تولید کنند و یا اینکه مسئولیت ارتقا، گسترش یا پیکربندی مجدد را بر عهده بگیرند. تولید کنندگان ممکن است مشخصات تجهیزات خریداری شده خارجی را به طراحان می دهند و از آنها می خواهند تا نمونه مشابهی برای آنها طراحی کنند و این کار منجر به کاهش زیاد هزینه برای تولید کننده می شود.
طراحان صنعتی باید استاندارهای مختلفی را رعایت کنند و با فرایندهای کاری، تجهیزات، ابزار و مواد به طور کامل آشنا باشند تا بتوانند کاری با کیفیت بالا، هزینه پایین و ایمن را تحویل دهند.مهندسان امروزی از شبیه سازی و نرم افزارهای کامپیوتری برای نقشه برداری و تحلیل سیستم ها استفاده می کند.

جدیدترین مقالات

استفاده از چاپ سه بعدی یخی برای ایجاد رگ های خونی کوچک

 این فرآیند در دانشگاه کارنگی ملون و تحت نظارت پروفسور Burak Ozdoganlar و Philip LeDuc انجام می شود و روشی برای ساخت عروق خونی مصنوعی است که به صورت یخ سه بعدی ایجاد

CMM چیست؟

 دستگاه های اندازه گیری مختصات یا CMM می توانند ارتفاع، عرض و عمق یک قطعه را با کمک فناوری پردازش مختصات به دست آورند.

بررسی تفاوت ها وشباهت های ABS و PETG

 در این بخش قصد داریم تا فیلامنت های ABS و PETG را از نظر خواص مکانیکی و حرارتی، قابلیت های چاپ و ... بررسی کنیم و به تفاوت ها و شباهت های آن ها پی ببریم. ABS برای چ

موارد بیشتر