چاپگر سه بعدیSLM در ساخت راکتور بخار در چین مورد استفاده قرار گرفت

دانشمندان موسسه فن آوری ایمنی انرژی هسته ای و آکادمی علوم چین، یک دیواره در راکتور بخار را با استفاده از فولاد CLAM توسط تکولوژی چاپی سه بعدی SLM ارائه کرده اند.

ذوب لیزری انتخابی (SLM)، یک نوع فرایند تولید افزودنی پودر فلزی است که کاربردهای فراوانی از جمله در خودروسازی، هوافضا، پزشکی و هسته ای دارد. با این حال شاید یکی از مهمترین کاربردهای آن، ساخت راکتورهای بخار است؛ که محققان چینی گام بزرگی در جهت استفاده از قدرت چاپ سه بعدیSLM  برای ایجاد راکتورهای بخار برداشته اند.

گروهی از محققان موسسه فناوری ایمنی انرژی هسته ای و آکادمی علوم چین از فرآیند تولید افزودنی فلزی برای ایجاد اولین جزء کلیدی در یک راکتور تلفیقی بخار-شکافت بهره برده اند.

محققان می گویند که مولد راکتور ساخته شده از فولاد ضد سرطان چینی (CLAM) که فولادی مقاوم در برابر اشعه نوترونی است و عمدتا برای راکتورهای بخار و راکتورهای شکافت، مورد استفاده قرار می گیرد، مطابق با تمام الزامات طراحی ساخته شده است.

این انستیتو، فولاد CLAM را برای چندین سال مورد تحقیق و تفحص قرار داده و چندین مقاله پژوهشی در این زمینه منتشر کرده است. محققان در آخرین تحقیق خود، با توجه به مشکلات فنی که در ساخت قطعات پیچیده سه بعدی با روش های چاپی قبلی برای راکتورهای بخار وجود داشت، تکنولوژی چاپ سه بعدی SLM را که امکان تشکیل یکپارچه ی ساختارهای پیچیده را فراهم می کند مورد استفاده قرار دادند.

بنابراین این خبر خوبی برای محققان و دانشمندانی است که در زمینه چاپ سه بعدی قطعات در صنعت هسته ای در حال تحقیق و تفحص هستند.

همچنان تحقیق و تفحص در زمینه ی ورود SLM به صنعت هسته ای در این انستیتو ادامه دارد و تحقیقات جدید در مورد تکنولوژی SLM در مجله مواد هسته ای این انستیتو منتشر شده است.


جدیدترین مقالات

مشکلات احتمالی چاپگرهای سه بعدی

 یکی از مزایای پرینت سه بعدی این است که قطعه به صورت لایه به لایه چاپ می شود و برای هر لایه جداگانه نازل می تواند به راحتی حرکت کند، اما این تغییر موقعیت نازل باعث ک

انواع مختلف پلاستیک و کاربردهای آنها

 پلاستیک به سادگی که اکثر مردم فکر می کنند نیست. پلاستیک ها با هم متفاوت هستند و هر کدام خواص خود را دارند. برخی از آنها را می توان چندین بار استفاده کرد، و برخی دیگ

فناوری اسکن سه بعدی پا و تحول در صنعت کفش ارتوپدی

این فناوری ممکن است کمی پیچیده باشد ولی انقلابی عظیم در صنعت کفش ایجاد می کند. با این فناوری مشتری هایی با پاهای حساس دیگر لازم نیست برای انتخاب کفش وقت زیادی صرف کنند.&n

موارد بیشتر