اولین کالیپر ترمز پرینت شده در شرکت بوگاتی

در ژانویه سال 2018 شرکت بوگاتی با همکاری SLM Solutions، از ترمز چاپ شده سه بعدی رونمایی کرد. این شرکت برای اولین بار در جهان کالیپر ترمزی که توسط  چاپگر سه بعدی تولید شده است را تست می کند. این کالیپر ترمز دارای 8 پیستونه می باشد که از جنس تیتانیوم هستند. طبق گفته بوگاتی، از تیتانیوم عمدتا برای هواپیماهای تحت فشار و اجزای بال، موتور هواپیما و موشک به دلیل استحکام بالا استفاده می شود.
این بزرگترین کالیپر ترمز است که در طی 45 ساعت و با چهار لیزر 400 واتی برای ذوب 2213 لایه پودر تینانیوم، توسط  چاپگر سه بعدی SLM 500 پرینت شده است. این قطعه 2213 لایه دارد و در حدود 2.9 کیلوگرم وزن دارد.

bugati

پس از بیرون آمدن قطعه از چاپگر، مهندسان بوگاتی کولیس، قطعه را با درجه حرارت 1300 درجه فارنهایت گرم می کنند و گرما را به تدریج تا 200 درجه کاهش می دهند. آنها این کار را برای این انجام می دهند تا تنش های باقیمانده در قطعه از بین برود و پایداری ابعاد تضمین شود.
بعد از آن براکت ها و مهاربندهایی که به عنوان پشتیبان قطعه تعبیه کرده اند را جدا می کنند و توسط یک دستگاه فرز 5 محوره و طی یک فرآیند 11 ساعتی، تمام سطوح را صاف و یکدست می کنند.
به گفته فرانک گوتزکه، رئیس فن آوری های نوین در شرکت بوگاتی، هر کسی که به این قطعه نگاه فنی می کند، از وزن سبک این قطعه نسبت به ابعادی که دارد تعجب می کند.

bugati calipre

این کالیپر ترمز در جدیدترین فولکس واگن بر روی دیسک قرار گرفته است و تا سرعت 400 کیلومتر در ساعت و در دمای بالاتر از 1857 درجه فرنهایت مقاومت می کند. شرکت بوگاتی اکنون به دنبال افزایش سرعت تولید این قطعه با حفظ کیفیت بالا می باشد.
این شرکت همچنین تخته برف پاک کن جلو پنجره آلومینیومی سبک 25 اینچی را توسط چاپگر سه بعدی، پرینت کرده است. این برف پاک کن با مدل های دیگر از نظر استحکام و کارایی برابری می کند.

جدیدترین مقالات

مشکلات احتمالی چاپگرهای سه بعدی

 یکی از مزایای پرینت سه بعدی این است که قطعه به صورت لایه به لایه چاپ می شود و برای هر لایه جداگانه نازل می تواند به راحتی حرکت کند، اما این تغییر موقعیت نازل باعث ک

انواع مختلف پلاستیک و کاربردهای آنها

 پلاستیک به سادگی که اکثر مردم فکر می کنند نیست. پلاستیک ها با هم متفاوت هستند و هر کدام خواص خود را دارند. برخی از آنها را می توان چندین بار استفاده کرد، و برخی دیگ

فناوری اسکن سه بعدی پا و تحول در صنعت کفش ارتوپدی

این فناوری ممکن است کمی پیچیده باشد ولی انقلابی عظیم در صنعت کفش ایجاد می کند. با این فناوری مشتری هایی با پاهای حساس دیگر لازم نیست برای انتخاب کفش وقت زیادی صرف کنند.&n

موارد بیشتر