چاپ سه بعدی قلب خرگوش


اولین قلب چاپ شده همراه با عروق و بافت و رگ توسط پرینتر سه بعدی رونمایی شد، که این پیشرفت بزرگ پزشکی در پیشرفت پیوند قلب بسیار تاثیر گذار خواهد بود. این اولین باری است که علم پزشکی به همراه مهندسی و فناوری چاپ سه بعدی توانسته است یک قلب کامل همراه با سلول، رگ های خونی، بطن ها و بافت ها تولید کند. اگر چه در گذشته نیز دانشمندان موفق به چاپ ساختار قلب شده اند اما نه با سلول ورگ های خونی.
دانشمندان معتقدند که در آینده نه چندان دور می توانند قلبهایی که برای پیوند انسانی مناسب است را طراحی و چاپ کنند و همچنین می توان تکه هایی برای بازسازی قلبهای معیوب تولید کرد. وزن قلب بزرگسالان به طور متوسط حدود 310 گرم و به اندازه یک مشت گره شده می باشد و محققان باید مواد کافی برای گسترش سلول ها را ایجاد کنند.
در حال حاضر قلب تولید شده به اندازه قلب یک خرگوش و می توان گفت به اندازه یک گیلاس است. سلول های این قلب می توانند منقبض شوند ولی هنوز توانایی پمپاژ کردن را ندارند و پزشکان در تلاشند تا این قلب مانند یک قلب واقعی رفتار کند. آنها امیدوارند تا یک سال آینده این قلب به قدری کامل شده است که می توان آن را به یک مدل حیوانی پیوند زد.
دانشمندان ادعا می کنند که در کمتر از 10 سال در بهترین بیمارستان های دنیا چاپگرهای عضو وجود دارد و هیچ بیماری در انتظار پیوند نخواهد بود.
برای تولید جوهر چاپگرها از بافت چربی بیماران نمونه برداری انجام شد و در تولید جوهر از آن استفاده کردند. ابتدا تکه های قلبی خاص ایجاد شد و بعد از آن کل قلب چاپ شد. استفاده از بافت خود بیمار برای از بین بردن خطرات در حین ایمپلنت بسیار مهم است.
قلب عضو پیچیده ای است و از طریق شبکه ای از رگ های خونی به بدن متصل می شود. بعضی از این رگ ها بسیار ظریف و کوچک هستند و چاپگرهای سه بعدی فعلی برای چاپ آنها در تلاشند.
در این مسیر چالش های زیادی مانند چگونگی گسترش سلول ها برای داشتن بافت کافی برای بازسازی قلب به اندازه یک انسان و یا چگونگی چاپ همه رگ های خونی کوچک وجود دارد.
 

جدیدترین مقالات

استفاده از چاپ سه بعدی یخی برای ایجاد رگ های خونی کوچک

 این فرآیند در دانشگاه کارنگی ملون و تحت نظارت پروفسور Burak Ozdoganlar و Philip LeDuc انجام می شود و روشی برای ساخت عروق خونی مصنوعی است که به صورت یخ سه بعدی ایجاد

CMM چیست؟

 دستگاه های اندازه گیری مختصات یا CMM می توانند ارتفاع، عرض و عمق یک قطعه را با کمک فناوری پردازش مختصات به دست آورند.

بررسی تفاوت ها وشباهت های ABS و PETG

 در این بخش قصد داریم تا فیلامنت های ABS و PETG را از نظر خواص مکانیکی و حرارتی، قابلیت های چاپ و ... بررسی کنیم و به تفاوت ها و شباهت های آن ها پی ببریم. ABS برای چ

موارد بیشتر