خدمات پرینت سه بعدی

خدمات پرینت سه بعدی

گروه فنی مهندسی بعد سوم به منظور تکمیل چرخه ارائه خدمات به مشتریان ارجمند مجموعه خود را به دستگاه پرینتر سه بعدی با ابعاد بزرگ و دقت و کیفیت بالا مجهز نموده است و آماده ارائه خدمات پرینت سه بعدی به صنعتگران محترم اصفهان و سایر نقاط کشور میباشد.
 
در سالهای اخیر دستگاههای پرینتر سه بعدی توانسته اند تحول عظیمی در شاخه های مختلف از جمله صنعت ، معماری ، پزشکی ، هوا فضا و ... ایجاد نماید.
 
به کمک این دستگاهها میتوان طرحها و ایده های موجود در هر رشته را به سرعت نمونه سازی سریع نمود و قبل از انجام هزینه های تولید محصول نهایی را مشاهده کرد.
 

همچنین کاربرد دیگر دستگاههای پرینتر سه بعدی، تولید سریع قطعات در تیراژ محدود میباشد به این صورت که در مواردی که امکان قالبسازی برای قطعات در تیراژ محدود ممکن نیست و یا هزینه های ساخت قالبهای فولادی توجیه ندارد این امکان وجود دارد که تولید قطعات توسط همین دستگاههای نمونه سازی سریع انجام گیرد که در بسیاری از موارد جوابگوی نیاز مشتریان عزیز میباشد.
به منظور مشاهده نمونه های پرینت سه بعدی اینجا کلیک کنید


در سالهای اخیر پرینتر های سه بعدی جایگاه خود را به خوبی در  صنایع مختلف هوا فضا ، خودرو ، نظامی، پزشکی، لوازم خانگی، کشاورزی باز کرده اند به گونه ای که اکنون قطعات بسیار پیشرفته و غیر قابل تولید در سالهای قبل هم اکنون به سادگی با تکنولوژی های جدید پرینت سه بعدی قابل انجام گردیده است.


پرینت سه بعدی چیست  خدمات پرینت سه بعدی
پرینت سه بعدی در اصفهان  کاربرد پرینت سه بعدی
 در این بخش به اختصار مراحل انجام یک پروژه پرینت سه بعدی را شرح میدهیم:
مراحل انجام پرینت سه بعدی

1-قبل از هر چیز ابتدا فایل سه بعدی مورد نظر خود را در یکی از نرم افزارهای طراحی سه بعدی بر اساس ابعاد مورد نظر خود آماده میکنیم و فایل مورد نظر را با فرمت stl ذخیره میکنیم( اکثر نرم افزار های طراحی مانند catia ، solidworks ، inventor ، 3d max و ... امکان ایجاد فایل با فرمت stl  را دارا میباشند.
 
2-اکنون فایل ایجاد شده را در نرم افزار مخصوص پرینتر سه بعدی فراخوانی میکینیم. بسیاری از پرینترهای fdm موجود در بازار امکان استفاده از نرم افزار های simplify  و cura  را داررا میباشند.
 
3-پس از فراخوانی فایل در نرم افزار مورد نظر اکنون میتوانید به تنظیم پارامترهای مورد نیاز برای چاپ سه بعدی بپردازید. به عنوان مثال میتوانید جنس فیلامنت مصرفی ، ضخامت لایه ها ، سرعت پرینت سه بعدی و بقیه پارامترهای مورد نیاز را تنظیم نمایید.
 
3-پس از انجام تنظیمات مورد نظر اکنون فایل برنامه پرینت سه بعدی را در کارت حافظه مربوط به دستگاه پرینتر کپی کنید.
 
4-حال فیلامنت مورد نظر خود را با رنگ دلخواه درون دستگاه قرار دهید و برنامه را از کارت حافظه بازخوانی کنید.
 
5- پس از صرف زمان مورد نیاز نمونه مورد نظر شما چاپ سه بعدی میگردد و شما میتوانید با جداسازی ساپورت های ایجاد شده از قطعه خود استفاده نمایید.
به منظور مشاهده فیلمهای مربوط به عملکرد پرینتر سه بعدی اینجا را کلیک کنید.
 
 

جدیدترین مقالات

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

اسکنر سه بعدی لیزری

 امروزه برای تبدیل یک شی از دنیای واقعی به فضای دیجیتال روش های گوناگونی مانند انواع اسکنر اعم از دستی، صنعتی، مصرفی و ...، دوربین های عکاسی و نرم افزارهای فتوگرامتر

قالب گیری تزریقی فوم

 یک عامل دمنده مانند گاز در مواد حل می شود و تزریق با افت ناگهانی فشار روبرو می شود که باعث می شود گاز در حین عملیات فومینگ خارج می شود.

موارد بیشتر