فناوری اسکن سه بعدی پا و تحول در صنعت کفش ارتوپدی

با اسکن پای خریدار امکان جدیدی برای فروش های دیجیتال فراهم می شود  و برای اینکه مشتری از این تکنولوژی راضی باشد باید چند نکته را دقت کرد:
سرعت
فرایند اسکن باید سریع باشد و زمان ایستادن مشتری نباید بیشتر از 5 ثانیه طول بکشد. این فناوری به گونه ای است که مشتری قدم برمی دارد، دکمه ای را فشار می دهد و اسکن انجام می شود. این اسکنر پابرهنه یا با جورابهایی با جنس و رنگ مختلف کار می کند. باید توجه داشت که قدم زدن روی اسکنر ممنوع است و خطا ایجاد می کند.
اسکن پا به مشتری این اطمینان را می دهد که با استفاده از اسکن تصمیم بهتری برای خرید می گیرد. در این روش، اندازه گیری قسمت های مختلف پا برای یافتن بهترین کفش لازم است و محاسبه طول و عرض پا به تنهایی کافی نیست.
دقت
برای اینکه مطمئن شوید اسکنر شما دقت کافی را دارد باید پاهای افراد مختلف را چندین بار پشت سر هم اسکن کنید و اطمینان حاصل کنید که اسکنر نتایج بسیار مشابهی به شما می دهد. به دلیل اینکه امکان خطا در گرفتن اسکن های مشابه از پای طبیعی وجود دارد و ممکن است در همه اسکن ها دقیقا از وضعیت مشابه، اسکن انجام نشده باشد، از یک جفت پای پلاستیکی در اندازه های مختلف استفاده می شود تا تنوع پاهای واقعی از بین برود.
پس از این که اسکن انجام شد باید در چندین مرحله، پاهای طبیعی یا پاهای پلاستیکی با کولیس اندازه گیری شوند و نتایج مقایسه شوند. این نتایج تا 1 میلی متر می توانند خطا داشته باشند تا بتوان آنها را دقیق و واقعی تلقی کرد.
این اسکنر ممکن است مدل های مختلفی داشته باشد و می توان از آن ها به صورت افقی و عمودی استفاده کرد. در ادامه اسکنری را مشاهده می کنید که شامل یک لیزر انگشت پا، قاب تاشو و براکت است. این اسکنر برای ارتفاع 500 تا 1000 میلی متر قابل تنظیم است و دوربینی موقعیت پاشنه پا را ثبت می کند. لیزر پاشنه و انگشت همچنین می تواند میزان پوکی استخوان های پا را نیز تشخیص دهد.
 


 
 
بعد از اینکه اسکن دقیقی از پا انجام شد، بر اساس آن کفش طبی متناسب تولید می شود و مشتری کاملا کفش شخصی خود را با مدل خاص دریافت می کند.
 

جدیدترین مقالات

ماشین سنگ زنی CNC

 از ابتدای روش سنگ زنی، امکاناتی برای انجام کوتاه تر و با کیفیت تر این فرایند وجود داشته است، اما فوق مدرن ترین روش، ماشین های سنگ زنی CNC هستند.

استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت سمعک سفارشی

یک برنامه آزمایشی در اردن برای کمک به بیماران کم شنوا راه اندازی شد که در آن به کمک اسکنر و پرینتر سه بعدی سمعک های سفارشی برای هر بیمار ساخته می شود.

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

موارد بیشتر