راه های کاهش هزینه های چاپگر سه بعدی

 
پیشرفت تکنولوژی و تولید افزودنی مزایای زیادی از جمله قیمت پایین تر نسبت به روش های سنتی دارد. به خصوص اگر کاربر بخواهد دسته های کوچک و یا نمونه سازی اولیه سریع انجام دهد، چاپ سه بعدی و استفاده از خدمات پرینت سه بعدی بهترین روش است. همانطور که می دانید از ساده ترین تا پیچیده ترین اجسام را می توان با این روش چاپ کرد. در اینجا قصد داریم تا نکات کلیدی برای کاهش هزینه های پرینت سه بعدی را در اختیار شما قرار دهیم.
سوراخ کردن
اکثر کاربران هنگام طراحی یک مدل، فقط به فکر چاپ کردن آن هستند و به هزینه های پرینت سه بعدی فکر نکرده اند. ابزار ویژه ای که در نرم افزارهای طراحی وجود دارد و اکثرا از آن استفاده نمی کنند، ابزار سوراخ کردن است. به این معنی که اگر مدل خود را تو خالی کنید به طرز باور نکردنی هزینه چاپ سه بعدی شما کاهش می یابد. با این کار از شر مواد اضافی خلاص می شوید و مواد کمتری برای چاپ نیاز دارید و سرعت فرایند چاپ هم افزایش می یابد .البته این کار باید با مهارت انجام شود تا به اصل قطعه آسیبی وارد نشود.
Batch Control Tool
این ابزار فضای داخل چاپگر و زمان چاپ را بهینه می کند و هنگامی که می خواهید قطعه ای را به صورت سری چاپ کنید به درد می خورد. به عنوان مثال اگر قصد چاپ چند واحد از یک طرح را دارید، می توانید با این ابزار صرفه جویی قابل توجهی داشته باشید ودر نهایت قیمت هر واحد بسیار کمتر می شود.
 
کاهش هزینه های پرینت سه بعدی
شرکت  Sculpteo ابزارهای زیادی برای کاهش هزینه های چاپ سه بعدی دارد.
به عنوان مثال گاهی اوقات قطعه بسیار پیچیده است و طراح روی قسمت های خاص تمرکز می کند و جاهایی از قطعه خیلی نازک هستند و ممکن است در حین عملیات چاپ شکسته شود، برای جلوگیری از این کار ابزاری تحت عنوان ضخیم سازی دارد که به طور خودکار قسمت های نازک را ضخیم می کند.
گاهی اوقات اگر شما قطعه ای که به عنوان نمونه کار پرینت سه بعدی می کنید با مواد رنگی چاپ کنید، هزینه چاپ بالایی خواهید داشت. برای این کار می توانید با رنگ خام این کار را انجام دهید و با عملیات پردازش قطعه را رنگ کنید تا به قطعه نهایی بیشتر نزدیک شود.
 
 
 

جدیدترین مقالات

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

اسکنر سه بعدی لیزری

 امروزه برای تبدیل یک شی از دنیای واقعی به فضای دیجیتال روش های گوناگونی مانند انواع اسکنر اعم از دستی، صنعتی، مصرفی و ...، دوربین های عکاسی و نرم افزارهای فتوگرامتر

قالب گیری تزریقی فوم

 یک عامل دمنده مانند گاز در مواد حل می شود و تزریق با افت ناگهانی فشار روبرو می شود که باعث می شود گاز در حین عملیات فومینگ خارج می شود.

موارد بیشتر