چاپ سه بعدی از انسان 10،000 ساله، جرقه ای در مورد بیگانگان باستانی

یک تیم از موزه تاریخ طبیعی، یک مدل سه بعدی مربوط به مرد معروف چادور را ارائه کرده است.
 


در سال 1903 قدیمی ترین اسکلت انسان کامل در انگلستان کشف شد. محققان بر این باورند که او حدود 7150 سال پیش از میلاد زندگی میکرده و در بررسی جمجمه او مشخص شد که یک ضایعه بزرگ در جمجمه او وجود دارد که نشانه ی مرگ خشونت آمیز او است و اسکلت او علائم عفونت استخوانی را نشان می دهد. تاکنون، محققان هرگز تصویر واضحی از چهره مرد باستانی نداشته اند.
ما نه تنها می توانیم بر بریتانیای باستان نگاه کنیم، بلکه اطلاعات جدیدی در مورد اروپای آن زمان آموختیم. بطور مثال رنگ پوست آنها که تیره بوده است؛ به این معنا که دانشمندان قبلا تصور می کردند که اروپایی ها هزاران سال پیش پوست روشنی داشته اند ولی تجزیه و تحلیل DNA دیون چادور ثابت کرد که پوست تیره و تقریبا سیاه پوست در آن زمان رایج بوده و پوست رنگ روشن خیلی کم بوده است.
 


آلفسن كنیس، یکی از هنرمندانی كه سر كارگر چادور را با استفاده از چاپ سه بعدی بازسازی كرده گفت : مردم هرکدام خودشان را از كشوری می دانند و فرض می كنند كه اجدادشان درست مثل آنها بودند در حالیکه تحقیقات اخیر نشان می دهد که با رفتن به گذشته های دور تر شاید آن چیزی که فکر میکنند به دلایل مختلفی مانند شرایط محیطی متفاوت باشد.
اما محققان چگونه توانستند چهره انسان باستانی را با دقت بازسازی کنند؟
پروفسور یان بارنز و دکتر باراک از موزه تاریخ طبیعی، اطلاعاتی از DNA اسکلت در مورد موها، چشم ها و پوست چادور بدست آوردند و برای آزمایش ژنوم به آزمایشگاه کالج لندن فرستادند.
 


محققان با استفاده از این داده ها، همراه با جمجمه اصلی، کشف کردند که چادور نه تنها پوست تیره ای دارد، بلکه چشم های آبی و موهای تیره و کاملا فرفری دارد.
یک تیم از سازندگان مدل هلندی، مسئول روند بازسازی بودند که به کمک اسکن سه بعدی و تکنولوژی های چاپ سه بعدی برای تکمیل چهره اقدام کردند.
به زعم تلاش های صورت گرفته، دانشمندان همچنین اطلاعاتی از تغذیه ی چادور و انسان های آن زمان کشف کردند.
اگر میخواهید بیشتر درمورد چادور و روند بازسازی چهره او آشنا شوید، Channel 4 بریتانیا یک مستند درباره مرد مسیحی با نام The First Brit: The Secrets of the 10000 Year Old Man  در اواخر این ماه پخش خواهد کرد.
به طورکلی همه ی این پیشرفت ها به حرکت رو به جلوی اسکن و چاپ سه بعدی مدیون است و این امیدی برای تحقیقات بیشتر و موثرتر در همه ی حوزه ها بالاخص حوزه های تاریخی است.

جدیدترین مقالات

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

اسکنر سه بعدی لیزری

 امروزه برای تبدیل یک شی از دنیای واقعی به فضای دیجیتال روش های گوناگونی مانند انواع اسکنر اعم از دستی، صنعتی، مصرفی و ...، دوربین های عکاسی و نرم افزارهای فتوگرامتر

قالب گیری تزریقی فوم

 یک عامل دمنده مانند گاز در مواد حل می شود و تزریق با افت ناگهانی فشار روبرو می شود که باعث می شود گاز در حین عملیات فومینگ خارج می شود.

موارد بیشتر