Ringing یا ایجاد موج در قطعه پرینت شده

گاهی اوقات به نظر می رسد که خطوط در مدل چاپ شده تکرار شده و حالت موج دار و لرزشی(Ringing)  به نظر می رسد. این خطوط بسیار ظریف هستند ولی به راحتی ظاهر یک چاپ سه بعدی را خراب می کنند. این خرابی ممکن است دلایل زیادی مانند لرزش یا تکان خوردن چاپگر و یا تغیر جهت ناگهانی اکسترودر در گوشه های تیز و ... داشته باشد.
ringing
به عنوان مثال اگر در حال پرینت یک مکعب 20 میلی متری هستید، برای چاپ هر وجه مکعب نیاز است که اینرسی اکسترودر تغییر جهت دهد، که این تغییر ناگهانی جهت، ممکن است ارتعاشاتی ایجاد کند.
Ringing
متداول ترین علت لرزش (Ringing) و موج چاپگر ممکن است چاپ سریع، تنظیمات سریع نادرست، مشکلات مکانیکی و ... باشد.
در زیر راههای حل هر کدام از این مشکلات را بررسی می کنیم:
محکم کردن تسمه ها
اگر تسمه ها خیلی شل باشند، نمی توان یک قطعه را دقیق چاپ کرد. برای نحوه سفت کردن آنها باید دستورالعمل شرکت سازنده را دنبال کنید.
ringing
آهسته تر چاپ کنید
رایج ترین دلیل برای موج دار شدن قطعات، حرکت خیلی سریع پرینتر است. وقتی که چاپگر به طور ناگهانی تغییر جهت می دهد، این حرکت سریع باعث ایجاد نیروی اضافی می شود که دلیل لرزش های طولانی و موج دار شدن است. این نکته را همیشه در نظر بگیرید که چاپ طولانی خیلی بهتر از چاپ بد است.
اگر احساس می کنید که چاپگر شما خیلی سریع حرکت می کند، سرعت چاپگر را در قسمت تنظیمات و تب Speeds ، کاهش دهید. در این قسمت سرعت چاپ پیش فرض قرار دارد که حرکت اکسترودر را کنترل می کند و تنظیم سرعت حرکت X/Y، که حرکات سریع در قسمتی که هیچ پلاستیکی اکسترود نشده است را تنظیم می کند. گاهی اوقات با تنظیم یکی از این دو مورد، عملیات چاپ درست می شود، ولی گاهی اوقات باید هر دو مورد را تنظیم کرد.
Ringing
پرینتر را روی یک سطح صاف و محکم قرار دهید
اگر می خواهید ارتعاشات را کاهش دهید، باید پرینتر را روی یک سطح صاف قرار دهید. این سطح صاف می تواند یک میز یا پیشخوان باشد. برخی افراد پایه چاپگر را انتخاب می کنند که به دلیل فنری بودن این پایه ها، پرینتر دچار لرزش می شود و چاپ خراب می شود.
Ringing
مسائل مکانیکی
اگر هیچ چیزی نتوانسته مشکل شما را برطرف کند، باید به دنبال دلایل دیگری باشید. هنگام کار کردن پرینتر از نزدیک و با دقت به آن نگاه کنید، ممکن است یک پیچ شل یا براکت شکسته وجود داشته باشد که باعث ارتعاش بیش از حد می شود.
 
 
 

جدیدترین مقالات

ماشین سنگ زنی CNC

 از ابتدای روش سنگ زنی، امکاناتی برای انجام کوتاه تر و با کیفیت تر این فرایند وجود داشته است، اما فوق مدرن ترین روش، ماشین های سنگ زنی CNC هستند.

استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت سمعک سفارشی

یک برنامه آزمایشی در اردن برای کمک به بیماران کم شنوا راه اندازی شد که در آن به کمک اسکنر و پرینتر سه بعدی سمعک های سفارشی برای هر بیمار ساخته می شود.

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

موارد بیشتر