آشنایی با اسکنر creaform HandySCAN 700

 
این اسکنر اولین اسکنر سه بعدی قابل حملی بود که وارد بازار شد. سری سیلور ترکیبی از دستورالعمل های قدیمی و جدید است که با بالا بردن توانایی نرم افزاری سری 700، کیفیت آن را بالا برده است.
این اسکنر بسیار سبک و جمع و جور است و وزنی در حدود 0.85 کیلوگرم دارد و ابعاد آن 77*122*294 میلی متر است و درون یک جعبه محکم پلاستیکی مقاوم و مجهز به فوم قرار داده شده است.
این جعبه شامل یک صفحه کالیبراسیون، نشانگر، آداپتور، کابل داده USB 3.0 می باشد.
 
handyscan

کالیبره کردن HandySCAN 700

 کالیبراسیون این اسکنر فرآیندی سریع و آسان است که فقط چند دقیقه طول می کشد. این اسکنر نیز مانند هر اسکنر دیگری صفحه کالیبراسیون مخصوص و منحصر به فردی دارد. توسط صفحه کالیبراسیون موقعیت دقیق اسکنر و دوربین ها به دست می آیند.
در این فرآیند باید اسکنر را در فاصله مشخصی از صفحه نگه داشت و در سه جهت مختلف صفحه را چرخاند و کج کرد و اسکنر را کالیبره کرد.
 
اسکنر دستی
HandySCAN 700 دارای فناوری اسکن سه بعدی مبتنی بر لیزر است و از 14 خط لیزر با سرعت بالا استفاده می کند و حدود 7 صلیب لیزری قرمز رنگ برای اسکن قطعه، روی آن ایجاد می کند. لیزر قرمز رنگ، طول موج بیشتری نسبت به لیزرهای آبی دارد و یک اسکنر سه بعدی لیزری با نور قرمز، نتایج بهتری نسبت به یک اسکنر با رنگ آبی به دست می آورد. دو دوربین با وضوح بالا و با کمک این صلیب ها، داده را ثبت می کنند و توسط نرم افزار، اندازه قطعه محاسبه می شود و یک ابرنقاط ارائه می دهند.
 
اسکنر قابل حمل
اسکن سه بعدی لیزری HandySCAN 700  دو حالت اسکن دارد: یکی حالت متقاطع شبکه و دیگری حالت تک پرتو. حالت شبکه متقاطع داده ها را به صورت سریع جمع آوری می کند و در حالی که حالت تک پرتو اسکنر را قادر می سازد تا اطلاعات مناطقی با هندسه های پیچیده مانند لوله کشی ها، قسمت های عمیق و ... را به دست آورد. به طور کلی حالت تک پرتو پس از حالت شبکه متقاطع و برای به دست آوردن جزئیات بیشتر استفاده می شود.
در ادامه یک کلید اتومبیل را اسکن می کنیم، این شی دارای سطوح دشوار است زیرا ترکیبی از کروم و جزئیات براق در کناره هاست و مابقی آن از جنس پلاستیک سیاه و مات است. در قسمت بالای این کلید لوگوی لکسوس که کوچک، شفاف و براق است قرار دارد.
اسکن سه بعدی این کلید مسلتزم تعداد زیادی اسکن از اطراف جسم است بدون اینکه بتوان نشانگری روی آن قرار داد. برای سهولت کار نشانگرها روی میز در اطراف کلید قرار دادیم. این اسکن با وضوح 0.2 میلی متر انجام شد.
 
اسکن سه بعدی
برای تضاد با شی کوچک قبلی، کپسول آتش نشانی را برای اسکن انتخاب کردیم که بزرگ تر باشد. این کپسول تقریبا80 سانتی متر است و مجهز به پین، دسته، لوله و شلنگ می باشد. شیلنگ و لوله مشکی و مات هستند، درحالیکه بدنه ای روشن و قرمز دارد و پین ها و سایر عناصر براق و فلزی هستند.
روی این قطعه به راحتی می توان نشانگر قرار داد. این اسکن را با وضوح 1 میلی متر انجام دادیم و به لطف نشانگرها کار ساده تری بود.
اسکنر قابل حمل

جدیدترین مقالات

ماشین سنگ زنی CNC

 از ابتدای روش سنگ زنی، امکاناتی برای انجام کوتاه تر و با کیفیت تر این فرایند وجود داشته است، اما فوق مدرن ترین روش، ماشین های سنگ زنی CNC هستند.

استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت سمعک سفارشی

یک برنامه آزمایشی در اردن برای کمک به بیماران کم شنوا راه اندازی شد که در آن به کمک اسکنر و پرینتر سه بعدی سمعک های سفارشی برای هر بیمار ساخته می شود.

ترموفرمینگ

 ترموفرمینگ روشی است که در آن تخته ای از ورق ترموپلاستیک گرم می شود و به حالت شکل مورد نظر تغییر حالت می دهد و در ساخت محصولات بسته بندی و ساخت قطعات بزرگ مانند وان

موارد بیشتر