اختراع موتور تیتانیومی قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست با بهره گیری از تکنولوژی پرینت سه بعدی

گروهی از دانشجویان دانشگاه کانترباری نیوزلند در یک کار تیمی یک موتور تیتانیومی بعنوان ماشین دوستدار محیط زیست طراحی و توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی چاپ کردند.

این موتور طراحی شده بر روی سوخت اتانول (ترکیبی شیمیایی که باعث ایجاد الکل میشود) تست شده و بزودی می تواند بر روی خودرو ها نصب شود. ماشینی کاملا قابل بازیافت که بصورت وکیومی با خاصیت ارتجاعی ساخته شده است.

خودرویی که برنده جایزه طراحی با عنوان موتور تیتانیومی چاپ شده با پرینت سه بعدی در کنگره سالیانه اقتصاد محور در منطقه اقیانوسیه شده است  در ماه مارس 2018 در سنگاپور شل آسیا در سنگاپور شرکت خواهد کرد.

در این رویداد که از 8 تا 11 مارس برگزار می شود، بیش از 100 تیم از 20 کشور منطقه ی آسیا و اقیانوسیه حضور دارند تا ببینند کدام خودرو سازگار با محیط زیست با حداقل مصرف سوخت است.

رابی موری، رهبر این تیم اظهار داشت: "ما می خواهیم اثبات کنیم که بعنوان شهروندان نیوزلندی در تلاش برای ایجاد راه حل هایی خلاقانه جهت رفع مشکلات محیط زیستی این روزها هستیم و خیلی هیجان زده ایم تا مارس فرا رسد و نیوزلند را در سنگاپور شل آسیا  به دنیا نشان دهیم."


جدیدترین مقالات

مشکلات احتمالی چاپگرهای سه بعدی

 یکی از مزایای پرینت سه بعدی این است که قطعه به صورت لایه به لایه چاپ می شود و برای هر لایه جداگانه نازل می تواند به راحتی حرکت کند، اما این تغییر موقعیت نازل باعث ک

انواع مختلف پلاستیک و کاربردهای آنها

 پلاستیک به سادگی که اکثر مردم فکر می کنند نیست. پلاستیک ها با هم متفاوت هستند و هر کدام خواص خود را دارند. برخی از آنها را می توان چندین بار استفاده کرد، و برخی دیگ

فناوری اسکن سه بعدی پا و تحول در صنعت کفش ارتوپدی

این فناوری ممکن است کمی پیچیده باشد ولی انقلابی عظیم در صنعت کفش ایجاد می کند. با این فناوری مشتری هایی با پاهای حساس دیگر لازم نیست برای انتخاب کفش وقت زیادی صرف کنند.&n

موارد بیشتر