کاربردهای طراحی صنعتی

طراحی صنعتی یک فرآیند استراتژیک برای حل مسئله است که نوآوری و خلاقیت در تجارت را به وجود می آورد و باعث می شود که انسان ها در زندگی خود محصولات، سیستم ها و خدمات با کیفیت تری را تجربه کنند.
طراحی محصول، تمام کارهایی است که بین ایده اولیه یک محصول تا جایی که مشتری آن محصول را دست داشته باشد، انجام می شود.
یک طرح صنعتی می تواند بخشی از طراحی محصول باشد. طراحی صنعتی معمولا فقط در مورد محصولات صنعتی کاربرد دارد.
دلیل اینکه مردم در کشورهای پیشرفته زندگی استاندارد و امروزی دارند، صنعت است.
در زیر نمونه هایی اط محصولات صنعتی که توسط طراحان صنعتی تولید شده اند را با هم می بینیم:
طراح صنعتی علم و خلاقیت را با هم ترکیب می کند و محصولی مانند جاروبرقی، صندلی،موبایل و ... را به صورت کاملا مطلوب ایجاد می کند.
مینی کوپر
این ماشین یک مدل کلاسیک طراحی است که در دهه 1950 به دلیل محدودیت در تامین سوخت طراحی شد. این اتومبیل برای رقابت با اتومبیل های بزرگ آن زمان طراحی شد.
industrial design
آب پرتقال گیری
این مدل خاص آب پرتقال گیری توسط فیلیپ استارک در سال 1990 طراحی شد و در موزه هنرهای مدرن نیویرک به نمایش گذاشته شد.
صندلی چرخدار
 طرح این صندلی خاص با الهام از مادربزرگ هایی که بافندگی می کنند و به مرور زمان خمیده می شوند و به صورت حلقه در می آیند گرفته شده است.
دوچرخه کوهستان
پایین رفتن از زمین های شیب دار و سنگلاخی با دوچرخه باعث بالا رفتن آدرنالین می شود. برای یک کوهنورد رسیدن به قله می تواند بسیار لذت بخش باشد، اما هنگام آمدن به پایین به دلیل خستگی و فشاری که به پاهای کوهنورد وارد می شود، چندان خوشایند نیست.
این دوچرخه به صورتی طراحی شده است که با تبدیل دوچرخه به کوله پشتی کوهنوردی را بسیار راحت کند.
لیوان رمزدار
طراحی این لیوان به گونه ای است که وقتی این لیوان خالی است طرح روی لیوان موزاییک های به هم ریخته است، اما هنگامی که در لیوان مایعات مانند شیر، آب ، آب پرتقال و ... ریخته شود نام آن نوشیدنی را تشخیص می دهد و نام آن روی لیوان درج می شود.
لامپ
این لامپ منحصربه فرد دارای لوله های شیشه ای فلورسنت به شکلی ارگانیک است که به طور هماهنگ به دور یکدیگر می پیچند و بسته به مکانی که در آن قرار می گیرند، سایه های مختلفی  را ایجاد می کنند. یکی از جذابیت های این طراحی صنعتی کاهش 80 درصدی مصرف برق است.
میز و مبلمان
بر خلاف تصور همه از میز، طراحان صنعتی میزهایی را طراحی می کنند که به وسیله یک شبکه مشبک از چوب میز ساخته می شود. جالب است که اندازه این میز متغیر است.
سینک ظرفشویی
این یک سینک ظرفشویی است که به شکل آکواریوم طراحی شده است و مطمئنا ظرف شدن در چنین سینکی بسیار جذاب تر از سینک های معمولی است.
نردبان
این یک نردبان خانگی بسیار سبک با ضخامت فقط 20 میلی متر است. طراح در طراحی محصولی شیک و کاربردی و بسیار سبک بسیار موفق بوده است.
صندلی دو کاره
این صندلی ساده و پلاستیکی به گونه ای طراحی شده است که کاربر می تواند بین دو حالت آرام یا متمایل به جلو جابجا شود. این طرح صنعتی بسیار ساده، سبک، محکم و قابل انعطاف می باشد.

جدیدترین مقالات

مشکلات احتمالی چاپگرهای سه بعدی

 یکی از مزایای پرینت سه بعدی این است که قطعه به صورت لایه به لایه چاپ می شود و برای هر لایه جداگانه نازل می تواند به راحتی حرکت کند، اما این تغییر موقعیت نازل باعث ک

انواع مختلف پلاستیک و کاربردهای آنها

 پلاستیک به سادگی که اکثر مردم فکر می کنند نیست. پلاستیک ها با هم متفاوت هستند و هر کدام خواص خود را دارند. برخی از آنها را می توان چندین بار استفاده کرد، و برخی دیگ

فناوری اسکن سه بعدی پا و تحول در صنعت کفش ارتوپدی

این فناوری ممکن است کمی پیچیده باشد ولی انقلابی عظیم در صنعت کفش ایجاد می کند. با این فناوری مشتری هایی با پاهای حساس دیگر لازم نیست برای انتخاب کفش وقت زیادی صرف کنند.&n

موارد بیشتر