پرینت سه بعدی اسکلت دایناسور T-Rex

اسکلت فسیل شده واقعی یک T-Rex ممکن است حدود 65 میلیون سال قدمت داشته باشد، اما جالب است که بدانید چاپ این ماکت 5 فوتی چیزی در حدود 140 ساعت طول کشیده است. مدل اصلی برای پرینت را می توانید ازThingiverse به صورت رایگان دانلود کنید.
این ماکت در واقع به صورت پوسته و توخالی چاپ شده است و فقط در چند قسمت لگن و پاها که نیاز به مقاومت برای میله های نگهدارنده می باشد، نیاز به 10 درصد پرکردن قطعه وجود دارد.
 PLAیک ماده ایده آل برای چاپ این اسکلت می باشد. همچنین باید دمای نازل را در حدود 10 درجه سانتی گراد کاهش دهید تا مشکلی در هنگام چاپ به وجود نیاید.
 
قطعات اسکلت به صورت جداگانه چاپ می شوند و کل اسکلت با استفاده از چسب به یکدیگر وصل می شود و توسط یک میله به پایه سوار می شود. به همین دلیل اسکلت باید کاملا سبک باشد. برای چاپ قسمت بالای مفصل ران ممکن است کمی به مشکل برخورد کنیم زیرا این قسمت کاملا بلند است. برای حل این مشکل باید قسمت بالای آن را قطع کرد و از این قسمت برای اتصال به پایه استفاده کرد.
 
برای دستیابی به یک سطح صاف و خوب، از یک کاغذ سمباده استفاده می شود. باید سمباده را به صورت مرطوب استفاده کنید تا PLA بیش از حد گرم نشود و تغییر شکل ندهد و همچنین با مرطوب شدن کاغذ سمباده میزان گرد و غبار نیز کاهش می یابد.
در صورت هرگونه نقصی از بتونه اپوکسی استفاده می شود به دلیل اینکه به دست نمی چسبد و می توان اکثر عیب ها را برطرف کرد. بعد  از سمباده زدن و برطرف کردن عیوب، نوبت به رنگ آمیزی می رسد و با یک اسپری اکرلیک شفاف، رنگ را کاملا ثابت و درخشان می شود.
 

جدیدترین مقالات

مشکلات احتمالی چاپگرهای سه بعدی

 یکی از مزایای پرینت سه بعدی این است که قطعه به صورت لایه به لایه چاپ می شود و برای هر لایه جداگانه نازل می تواند به راحتی حرکت کند، اما این تغییر موقعیت نازل باعث ک

انواع مختلف پلاستیک و کاربردهای آنها

 پلاستیک به سادگی که اکثر مردم فکر می کنند نیست. پلاستیک ها با هم متفاوت هستند و هر کدام خواص خود را دارند. برخی از آنها را می توان چندین بار استفاده کرد، و برخی دیگ

فناوری اسکن سه بعدی پا و تحول در صنعت کفش ارتوپدی

این فناوری ممکن است کمی پیچیده باشد ولی انقلابی عظیم در صنعت کفش ایجاد می کند. با این فناوری مشتری هایی با پاهای حساس دیگر لازم نیست برای انتخاب کفش وقت زیادی صرف کنند.&n

موارد بیشتر