خدمات پرینت سه بعدی

خدمات پرینت سه بعدی

گروه فنی مهندسی بعد سوم به منظور تکمیل چرخه ارائه خدمات به مشتریان ارجمند مجموعه خود را به دستگاه پرینتر سه بعدی با ابعاد بزرگ و دقت و کیفیت بالا مجهز نموده است و آماده ارائه خدمات پرینت سه بعدی به صنعتگران محترم اصفهان و سایر نقاط کشور میباشد.
 
در سالهای اخیر دستگاههای پرینتر سه بعدی توانسته اند تحول عظیمی در شاخه های مختلف از جمله صنعت ، معماری ، پزشکی ، هوا فضا و ... ایجاد نماید.
 
به کمک این دستگاهها میتوان طرحها و ایده های موجود در هر رشته را به سرعت نمونه سازی سریع نمود و قبل از انجام هزینه های تولید محصول نهایی را مشاهده کرد.
 

همچنین کاربرد دیگر دستگاههای پرینتر سه بعدی، تولید سریع قطعات در تیراژ محدود میباشد به این صورت که در مواردی که امکان قالبسازی برای قطعات در تیراژ محدود ممکن نیست و یا هزینه های ساخت قالبهای فولادی توجیه ندارد این امکان وجود دارد که تولید قطعات توسط همین دستگاههای نمونه سازی سریع انجام گیرد که در بسیاری از موارد جوابگوی نیاز مشتریان عزیز میباشد.
به منظور مشاهده نمونه های پرینت سه بعدی اینجا کلیک کنید


در سالهای اخیر پرینتر های سه بعدی جایگاه خود را به خوبی در  صنایع مختلف هوا فضا ، خودرو ، نظامی، پزشکی، لوازم خانگی، کشاورزی باز کرده اند به گونه ای که اکنون قطعات بسیار پیشرفته و غیر قابل تولید در سالهای قبل هم اکنون به سادگی با تکنولوژی های جدید پرینت سه بعدی قابل انجام گردیده است.


پرینت سه بعدی چیست  خدمات پرینت سه بعدی
پرینت سه بعدی در اصفهان  کاربرد پرینت سه بعدی
 در این بخش به اختصار مراحل انجام یک پروژه پرینت سه بعدی را شرح میدهیم:
مراحل انجام پرینت سه بعدی

1-قبل از هر چیز ابتدا فایل سه بعدی مورد نظر خود را در یکی از نرم افزارهای طراحی سه بعدی بر اساس ابعاد مورد نظر خود آماده میکنیم و فایل مورد نظر را با فرمت stl ذخیره میکنیم( اکثر نرم افزار های طراحی مانند catia ، solidworks ، inventor ، 3d max و ... امکان ایجاد فایل با فرمت stl  را دارا میباشند.
 
2-اکنون فایل ایجاد شده را در نرم افزار مخصوص پرینتر سه بعدی فراخوانی میکینیم. بسیاری از پرینترهای fdm موجود در بازار امکان استفاده از نرم افزار های simplify  و cura  را داررا میباشند.
 
3-پس از فراخوانی فایل در نرم افزار مورد نظر اکنون میتوانید به تنظیم پارامترهای مورد نیاز برای چاپ سه بعدی بپردازید. به عنوان مثال میتوانید جنس فیلامنت مصرفی ، ضخامت لایه ها ، سرعت پرینت سه بعدی و بقیه پارامترهای مورد نیاز را تنظیم نمایید.
 
3-پس از انجام تنظیمات مورد نظر اکنون فایل برنامه پرینت سه بعدی را در کارت حافظه مربوط به دستگاه پرینتر کپی کنید.
 
4-حال فیلامنت مورد نظر خود را با رنگ دلخواه درون دستگاه قرار دهید و برنامه را از کارت حافظه بازخوانی کنید.
 
5- پس از صرف زمان مورد نیاز نمونه مورد نظر شما چاپ سه بعدی میگردد و شما میتوانید با جداسازی ساپورت های ایجاد شده از قطعه خود استفاده نمایید.
به منظور مشاهده فیلمهای مربوط به عملکرد پرینتر سه بعدی اینجا را کلیک کنید.
 
 

جدیدترین مقالات

استفاده از چاپ سه بعدی یخی برای ایجاد رگ های خونی کوچک

 این فرآیند در دانشگاه کارنگی ملون و تحت نظارت پروفسور Burak Ozdoganlar و Philip LeDuc انجام می شود و روشی برای ساخت عروق خونی مصنوعی است که به صورت یخ سه بعدی ایجاد

CMM چیست؟

 دستگاه های اندازه گیری مختصات یا CMM می توانند ارتفاع، عرض و عمق یک قطعه را با کمک فناوری پردازش مختصات به دست آورند.

بررسی تفاوت ها وشباهت های ABS و PETG

 در این بخش قصد داریم تا فیلامنت های ABS و PETG را از نظر خواص مکانیکی و حرارتی، قابلیت های چاپ و ... بررسی کنیم و به تفاوت ها و شباهت های آن ها پی ببریم. ABS برای چ

موارد بیشتر