چاپ اشیا نازکتر از سلول های خونی با توسعه ی FDM

 چاپگر با رزولیش بالا

با وجود تمام مزایای استفاده از چاپ سه بعدی و در نتیجه خدمات چاپ سه بعدی، بسیاری از کاربران حرفه ای و آماتور بخاطر لایه های قابل ملاحظه ای که حتی پرینترهای FDM سطح بالا تولید می کنند آن را کنار می گذارند؛ به همین دلیل بسیاری نهایتا به چاپ SLA یا SLS  روی می آورند. به نظر می رسد که به زودی یک فناوری دقیق تر به بازار ورود کند. یک تیم از محققان کره جنوبی یک تکنولوژی چاپ با وضوح بالا با نام تجاری جدید که تا حدودی شبیه به چاپ سه بعدی FDM  است را تولید کرده اند به گونه ای که اشکالات لایه های FDM را مرتفع کرده و آن بصورت لایه های نانومقیاس است که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. در واقع، این تکنیک دقیق است و می تواند برای طیف گسترده ای از برنامه های الکترونیکی و مدار چاپی مناسب باشد.
 
این تکنیک جالب توسط تیمی از دانشمندان موسسه ملی علوم و فناوری Ulsan در کره جنوبی به رهبری پروفسور پارک جنگ وگ ساخته شده است که برای اشیاء سه بعدی کوچکتر از یک گلبول قرمز خون، آن را بر روی چاپ سه بعدی جوهر افشان الکترو هیدرودینامیک، با جوهرهای خاصی که می توانند به شکل های میکروسکوپی سه بعدی ساخته شوندایجاد کرده اند. با قطر جوهر 0.001 میلیمتر که در واقع بسیار کوچکتر از گلبول های قرمز هستند (حدود 0.006 میلیمتر) چاپ خود را در دمای اتاق انجام می دهد، و این تکنیک واقعا جالب است.
 
بهترین چاپگر
 
همانطور که دانشمندان در نشریه اخیر "مواد پیشرفته" در مجله آلمانی به چاپ رسانده اند، این تکنولوژی چاپ جدید "چاپ سه بعدی جوهر افشان الکترو هیدرودینامیکی" نامگذاری شده است؛ و با یک رزولیشن چاپی که بیش از 50 برابر بهتر از تکنولوژی چاپ قبلی شناخته شده است، راه جدیدی از امکانات را فراهم می کند. بطورمثال یک درجه حرارت پایین تر از چاپ قبلی به معنای چاپ روی مواد حساس تر مانند پارچه، الیاف، پلاستیک و دیگر موارد مشابه است که حتی ممکن است روی پوست انسان قابلیت چاپ داشته باشد.
 
بهترین چاپگر
 
اما به نظر می رسد که دانشمندان کره ای در حال حاضر چشم خود را به بازار الکترونیک معطوف کرده اند، جایی که این تکنیک چاپ سه بعدی می تواند برای توسعه قطعات الکترونیکی و مدارهای مجتمع استفاده شود. در واقع، این نمونه سازی در سراسر مجموعه های الکترونیکی می تواند کارساز باشد. روش های تولید الگوی موجود در فرایند تولید نیمه هادی ها در ساختن الگوهای سه بعدی مشکلاتی داشته است ولی با تکنولوژی جدید می توان آن اشکالات را با وضوح بالا مرتفع کرد.
 
 استاد رهبری تیم به خبرنگاران گفته است : ما بر این باوریم که این تکنولوژی یک پارادایم جدید برای تحقیق و توسعه با استفاده از چاپ سه بعدی و دستگاه های الکترونیکی پوشیدنی را تنظیم کرده است.
 
از آنجا که تکنولوژی های چاپ معمولی سه بعدی تاکنون ثابت نشده اند که قادر به ساخت دستگاه های الکترونیکی قابل پوشیدنی هستند، اما این روش چاپ جدید جوهر افشان الکترو هیدرودینامیکی سه بعدی می تواند دقیقا همان چیزی باشد که جهان نیاز دارد. بی تردید در آینده ای نزدیک بیشتر درباره این پیشرفت هیجان انگیز خواهید شنید.

جدیدترین مقالات

مقایسه بین SLA و SLS

 در SLS از لیزر قدرتمند استفاده می شود و دو نوع DMLS و SLM وجود دارد. SLS با پلیمرهایی مانند نایلون کار می کند. SLA نیز از لیزر استفاده می کند، اما این دو به دلیل مو

نیروی محوری

 پبچ ها اجزای مهمی هستند که در انواع محصولات از وسایل نقلیه گرفته تا راه آهن، هواپیما، ساختمان، پل و حتی گوشی کوچکی که در دست شماست، استفاده می شوند. هنگامی که نیروی

استریولیتوگرافی و نحوه عملکرد آن

 می توان گفت استریولیتوگرافی از قدیمی ترین شکل های پرینتر سه بعدی است. در ادامه همه چیز در مورد نحوه عملکرد این فناوری را بررسی می کنیم.

موارد بیشتر