اسکن سه بعدی و جواهرسازی

 
اسکن سه بعدی فرآیند تجزیه و تحلیل دیجیتالی یک شی برای به دست آوردن اطلاعات سه بعدی در مورد آن شکل است. یکی از کاربردهای فناوری اسکن سه بعدی، اسکن سه بعدی جواهرات است.
با استفاده از اسکن سه بعدی از می توان از جواهرات، فلزات گرانبها و سنگهای قیمتی یک نسخه دیجیتالی تهیه کرد. این نسخه برای اهداف مختلفی مانند تعمیر یا تکثیر و یا تغییر مورد باارزش ایجاد می شود.
اسکنر سه بعدی به عنوان ابزار مکمل در جواهر سازی استفاده می شود و در برخی موارد با پرینتر سه بعدی ترکیب می شود.
با اسکن سه بعدی می توان محدودیت های ناشی از ساخت کار با دست را برطرف کرد. اسکن سه بعدی می تواند دنیای عجیبی از اکتشافات و جزئیات را پیدا کرد.
در مثالی از جواهرسازی که در این قسمت بررسی می کنیم می توان به کمک اسکن سه بعدی جزئیات بیشتری را در هنگام ساخت جواهر لحاظ کرد.
ابتدا از مجسمه سازی با خاک رس برای ایجاد طرح اصلی استفاده می شود. این کار به هنرمند اجازه می دهد تا در مقیاس بزرگتر همه جزئیات را اجرا کند.
 
اسکن سه بعدی و جواهرسازی

در مرحله بعد، توسط اسکنر سه بعدی، ماکت را اسکن می کنیم و به عنوان مدل سه بعدی در رایانه داریم و با استفاده از نرم افزار اسکن سه بعدی می توان فایل اسکن شده را ویرایش کرد.
 
 
اسکن سه بعدی و جواهرسازی

فایل اسکن شده با پسوند STL ایجاد می شود که می توان این فایل را به طور مستقیم به چاپگر سه بعدی داد و یا برای ویرایش بیشتر وارد نرم افزار دیگری کرد، تا طراح با ابزار های مختلف خلاقیت و هنر بیشتری به کار ببرد.
 
اندازه این مجسمه در نرم افزار طراحی کوچک شده است و به چاپگر سه بعدی فرستاده شده است.
 

بعد از اینکه مجسمه توسط پرینتر سه بعدی چاپ شد، لبه های خشن آن سمباده زده می شود و قالبی از مجسمه ساخته می شود.
 

سپس می توان از قالب برای ایجاد قالب های رزینی استفاده کرد، آن را جلا داد و به عنوان جواهری زیبا از آن استفاده کرد.
 
اسکن سه بعدی و جواهرسازی

اسکنر سه بعدی میزان زمان و کار را کاهش می دهد و امکانات خلاقانه ای ایجاد می کند. با استفاده از یک اسکنر و یک چاپگر سه بعدی می توان کارگاه کوچکی ایجاد کرد و آزادی عمل بیشتری برای طراح و مجسمه ساز ایجاد کرد تا  مجسمه های متنوع و زیورآلات جذابی در هر اندازه ای تولید کرد.
 
اسکن سه بعدی و جواهرسازی
 

جدیدترین مقالات

مشکلات احتمالی چاپگرهای سه بعدی

 یکی از مزایای پرینت سه بعدی این است که قطعه به صورت لایه به لایه چاپ می شود و برای هر لایه جداگانه نازل می تواند به راحتی حرکت کند، اما این تغییر موقعیت نازل باعث ک

انواع مختلف پلاستیک و کاربردهای آنها

 پلاستیک به سادگی که اکثر مردم فکر می کنند نیست. پلاستیک ها با هم متفاوت هستند و هر کدام خواص خود را دارند. برخی از آنها را می توان چندین بار استفاده کرد، و برخی دیگ

فناوری اسکن سه بعدی پا و تحول در صنعت کفش ارتوپدی

این فناوری ممکن است کمی پیچیده باشد ولی انقلابی عظیم در صنعت کفش ایجاد می کند. با این فناوری مشتری هایی با پاهای حساس دیگر لازم نیست برای انتخاب کفش وقت زیادی صرف کنند.&n

موارد بیشتر