هزینه ساخت خانه چاپ سه بعدی در سال 2021

خانه های چاپی در سراسر جهان ساخته می شوند. در این جا قصد دارم چند پروژه جالب را بررسی کنیم و هزینه ساخت آنها را بدانیم.
هرنوآوری جدیدی در ابتدا با قیمتی زیادی وارد بازار می شود و با مرور زمان از قیمت آن کاسته می شود. چاپگرهای سه بعدی بزرگ بتونی نیز ازین قاعده مستثنی نبوده اند. در این زمینه شرکت های زیادی با قیمت های متفاوتی مشغول به کار هستند.
 
Apis Cor
Apis Cor  یک شرکت روسی است که دفتر اصلی آن در بوستون است. آنها توسط چاپگر سه بعدی خود می توانند یک ساختمان را به طور کامل پرینت کنند.
این شرکت در فوریه سال 2017 در روسیه، در کمتر از یک روز یک خانه 410 فوت مربعی را چاپ کرد. هزینه ساخت این خانه چیزی در حدود 10 هزار دلار است که برای ساخت چنین خانه ای و با این سرعت بسیار ناچیز است.
این شرکت لیست دقیق تری از هزینه ها را در سایت خود قرار داده است:
فنداسیون: 227 دلار
دیوارها: 1624 دلار
کف و سقف: 2434 دلار
سیم کشی: 242 دلار
درب و پنجره: 3548 دلار
نمای بیرونی:831 دلار
نمای داخلی(شامل سقف کاذب): 1178 دلار
نمای بیرونی این خانه رنگ شده و با ورود به خانه متوجه می شویم که به یخچال، تلویزیون، مبل و ... مجهز شده است و آماده زندگی کردن است.
 
خانه چاپی
Icon
خانه ای که در تصویر زیر آن را مشاهده می کنید توسط شرکت Icon که در تگزاس مستقر است، توسط پرینتر سه بعدی چاپ شده است. هدف این شرکت از ساخت چنین خانه ای، تهیه خانه برای افراد نیازمند بوده است.
اولین نمونه چاپ شده توسط این شرکت چیزی در حدود 10 هزار دلار هزینه داشته که مدیر عامل آن اعلام کرده است که افراد متخصصی روی پروژه در حال کار کردن هستند تا هزینه ساخت را به 4000 دلار کاهش دهند.
زمان تقریبی ساخت این خانه چیزی در حدود 24 ساعت است. این شرکت در یک طرح بزرگ 51 هکتاری نیز شرکت کرده است که هدف این پروژه ساخت شهرکی برای افراد بی خانمان است. شرکت Icon  خانه ها را چاپ سه بعدی می کند و فرصتی برای خانه دار شدن افراد فراهم می کند.
این شرکت پروژه های خود را دسامبر 2019 و مارس 2020 به اتمام رساند.
 
خانه پرینت شده
Winsun
شرکت Winsun یک شرکت مستقر در شانگهای است که در سال 2014 در چین به لطف ساخت 10 خانه چاپ سه بعدی در یک روز مورد توجه شرکت های زیادی در سراسر جهان قرار گرفت.
برای این کار Winsun از چاپگرهای بزرگ بتونی به عرض 10 متر و ارتفاع 6.6 متر استفاده کرد. ساخت چنین خانه پرینت سه بعدی چیزی در حدود 4800 دلار بود و در سال 2014 این قیمت بسیار پایین بود.
 
printed house
 
Dubai Office
یکی از ساختمان های اداری زیبا و بسیار شیک در دبی توسط فناوری چاپ سه بعدی در طی 17 روز ساخته شده است. تا الان فقط خانه های چاپ سه بعدی کم هزینه را بررسی کردیم.
اما این مورد برخلاف آنها بسیار گران قیمت است و هزینه ای در حدود 140 هزار دلار دربرداشته است. اما با مقایسه ساختمانی که با روشی غیر از چاپ سه بعدی ساخته شده بود باز هم هزینه کمتری داشته است.
این پروژه با همکاری شرکت های Killa Design  و Winsun  و در اواسط سال 2016 انجام شده است.
 
خانه چاپی
 
Play Space
آنچه در تصویر زیر مشاهده می کنید یک فضای بازی چاپ سه بعدی است. این طرح در مسابقه  ای در سال 2017 بود که توسط یک خیریه استرالیایی برگزار شد. شرکت FMS Architecture برنده و طراح این فضای بازی شد و این طرح توسط آزمایشگاه رباتیک معماری دانشگاه RMIT در ملبورن، چاپ سه بعدی شد.
این پروژه در سال 2017 در نمایشگاه بین المللی گل و گیاه به نمایش در آمد و برنده بهترین جایزه شد و حدود 20 هزار دلار فروخته شد، که این مبلغ برای جمع آوری کمک های مردمی برای خیریه بی نظیر بود.
این فضای بازی با PLA چاپ شده است و کف آن از تخته سه لا ساخته شده است. یکی از جذابیت های این خانه بازی رنگ آمیزی دیوارهای چاپ شده و طراحی داخلی آن است.
 
خانه پرینت شده
Gaia
WASP یک شرکت ایتالیایی است که در حال ساخت خانه هایی است پایدار با هزینه های کم. این شرکت توسط پرینتر سه بعدی و در طی 10 روز خانه 12 متری را چاپ کرده است.سقف این خانه که گایا نامیده شده است از چوب ساخته شده و توسط یک قاب چوبی پشتیبانی می شود.
آنچه خانه گایا را متمایز کرده است هندسه پیچیده دیوارها و مواد به کار رفته در ساخت خانه است. هندسه دیوارها به صورتی است که از طریق کانال های واقع در لایه های دیوار تهویه هوا به صورت خود به خودی انجام می شود و این کار باعث می شود در تابستان و زمستان هوای ملایمی در خانه باشد.
این خانه در اکتبر 2018 ساخته شده و هزینه ساخت ساختمان اصلی 900 دلار است.
printed house
 
 

جدیدترین مقالات

مقایسه بین SLA و SLS

 در SLS از لیزر قدرتمند استفاده می شود و دو نوع DMLS و SLM وجود دارد. SLS با پلیمرهایی مانند نایلون کار می کند. SLA نیز از لیزر استفاده می کند، اما این دو به دلیل مو

نیروی محوری

 پبچ ها اجزای مهمی هستند که در انواع محصولات از وسایل نقلیه گرفته تا راه آهن، هواپیما، ساختمان، پل و حتی گوشی کوچکی که در دست شماست، استفاده می شوند. هنگامی که نیروی

استریولیتوگرافی و نحوه عملکرد آن

 می توان گفت استریولیتوگرافی از قدیمی ترین شکل های پرینتر سه بعدی است. در ادامه همه چیز در مورد نحوه عملکرد این فناوری را بررسی می کنیم.

موارد بیشتر