خدمات اسکن سه بعدی و روشهای اسکن سه بعدی

  اسکنر سه بعدی
 
 
اسکن سه بعدی یک تکنیک برای به دست آوردن حجم یک شی با استفاده از یک اسکنر سه بعدی است. نتیجه یک فایل 3D از جسم در یک کامپیوتر است که می تواند ذخیره، ویرایش شده و حتیبه کمک پرینتر سه بعدی چاپ شود.اصل اساسی این است که از یک اسکنر 3D برای جمع آوری داده ها در مورد یک موضوع استفاده کنید.
موضوع اسکن سه بعدی میتواند یکی از موارد زیر باشد:
  • یک جسم فیزیکی
  • یک محیط (مانند یک اتاق)
  • یک شخص
برخی از اسکنر های 3D می توانند داده های ابعادی و رنگ را به طور همزمان جمع آوری کنند. یک سطح رنگی اسکن شده ایجاد نمایند.
فایلهای اسکن سه بعدی با نرم افزارهای (CAD) و همچنین پرینتر سه بعدی، پس از کمی آماده سازی در کامپیوتر، سازگار میباشند. یک اسکن 3D می تواند اطلاعات زیادی در مورد طراحی یک شی را در یک فرایند مهندسی معکوس ارائه دهد.
اسکنرهای سه بعدی ابزار قدرتمند برای متخصصان در صنایع مختلف مانند خودرو، هواپیما، دندانپزشکی، طلا و جواهر، بازی های ویدئویی، جلوه های ویژه و فیلم های انیمیشن هستند.
تکنولوژی های اسکن سه بعدی می توانند در دسته بندی های مختلفی طبقه بندی شوند:
 

Laser triangulation 3D scanning technology:

در این تکنولوژی یک پرتو لیزر به قطعه تابیده میشود و ففاصلا قطعه تا لیزر در نقاط مختلف اندازه گیری میگردد.

Structured light 3D scanning technology:

در این روش به کمک پردازش تصویر، تغییرات یک تصویر مشخص پروجکت شده روی قطعه اندازه گیری میگردد

Photogrammetry:

در این روش به کمک پردازش تصویر، عکسهای گرفته شده با دوربینهای عکاسی پردازش میشود و مختصات نقاط به دست می آید. این روش بیشتر برای ابعادبرداری از محیطهای بزرگ و ساختمان ها استفاده میشود.

Contact based 3D scanning technology

در این روش از یک پراب یاقوتی استفاده میشود و در اثر تماس پراب با دیواره قطعه موقعیت نقطه تماس به دست میآید و به این ترتیب موقعیت نقاط مختلف قطعه بدست می آید.

جدیدترین مقالات

مشکلات احتمالی چاپگرهای سه بعدی

 یکی از مزایای پرینت سه بعدی این است که قطعه به صورت لایه به لایه چاپ می شود و برای هر لایه جداگانه نازل می تواند به راحتی حرکت کند، اما این تغییر موقعیت نازل باعث ک

انواع مختلف پلاستیک و کاربردهای آنها

 پلاستیک به سادگی که اکثر مردم فکر می کنند نیست. پلاستیک ها با هم متفاوت هستند و هر کدام خواص خود را دارند. برخی از آنها را می توان چندین بار استفاده کرد، و برخی دیگ

فناوری اسکن سه بعدی پا و تحول در صنعت کفش ارتوپدی

این فناوری ممکن است کمی پیچیده باشد ولی انقلابی عظیم در صنعت کفش ایجاد می کند. با این فناوری مشتری هایی با پاهای حساس دیگر لازم نیست برای انتخاب کفش وقت زیادی صرف کنند.&n

موارد بیشتر